Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 lipca 2010, 14:11

autor: Hed

Zobacz komiksy Andrzeja Mleczki i „Graj bezpiecznie z PEGI”!

W ubiegłym roku ruszyła kampania „Graj bezpiecznie z PEGI”, mająca na celu wypromowanie systemu klasyfikacji gier i zwiększenie świadomości odbiorców odnośnie zawartości produkcji, w które grają ich pociechy. Organizator akcji, czyli SPIDOR, postanowił zareklamować ją komiksami jednego z najlepszych polskich rysowników satyrycznych – Andrzeja Mleczki.

W ubiegłym roku ruszyła kampania „Graj bezpiecznie z PEGI”, mająca na celu wypromowanie systemu klasyfikacji gier i zwiększenie świadomości odbiorców odnośnie zawartości produkcji, w które grają ich pociechy. Organizator akcji, czyli SPIDOR, postanowił zareklamować ją komiksami jednego z najlepszych polskich rysowników satyrycznych – Andrzeja Mleczko.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego możemy zaprezentować kolejne pięć komiksów poświęconych systemowi ratingowemu PEGI, który ma szansę pomóc nie tylko w ograniczeniu dostępu dzieci do niewłaściwych treści, ale także w rozprawieniu się z powracającym i nękającym graczy tematem brutalności w grach.

Zobacz komiksy Andrzeja Mleczki i „Graj bezpiecznie z PEGI”! - ilustracja #1

Pierwszy odcinek serii przygotowanej przez Andrzeja Mleczko znajdziecie pod tym adresem. Następne opublikujemy w najbliższych tygodniach, więc uważnie śledźcie nasz portal (nie zapominając przy tym o regularnych komiksach: Cartoon Games i Next Gen). Sam autor współpracuje z wieloma pismami i jest jednym z najbardziej znanych polskich rysowników.

Więcej o samej akcji „Graj bezpiecznie z PEGI” możecie dowiedzieć się z naszych poprzednich wiadomości lub z oficjalnej strony SPIDOR-u. PEGI pozwala sprawdzić zawartość danej produkcji – wystarczy wpisać jej nazwę w specjalnym serwisie. Warto zapoznać się też z czytelną symboliką ikon stosowanych w tym systemie, które ułatwiają sklasyfikowanie danej gry.