Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2008, 14:25

autor: Damian "Ramsik" Rams

Zapowiedziano Return to Mysterious Island 2

Firma Kheops Studio podała do wiadomości, że pracuje nad drugą odsłoną przygodówki nawiązującej do książki Juliusza Verne pod tytułem „Tajemnicza wyspa”. Co ciekawe, będzie to jedna z pierwszych produkcji, wykorzystującym synchronizację PC z iPhonem.

Firma Kheops Studio podała do wiadomości, że pracuje nad drugą odsłoną przygodówki nawiązującej do książki Juliusza Verne pod tytułem „Tajemnicza Wyspa”. Co ciekawe, będzie to jedna z pierwszych produkcji, wykorzystująca synchronizację PC z iPhonem.

Twórcy Return to Mysterious Island 2 zdecydowali się na ciekawy krok. Jakkolwiek wydawanie gry – poza konsolami i PC – na telefony komórkowe to już znany motyw w branży elektronicznej rozrywki, ścisłe powiązania wersji na komputer oraz iPhone’a brzmią bardzo intrygująco. Męczy Cię jakaś zagadka? Rozwiąż ją w tramwaju, jadąc do szkoły, a następnie przeczuć save na dysk twardy PC i kontynuuj zabawę.

Zapowiedziano Return to Mysterious Island 2 - ilustracja #1

Co do samej gry, będzie ona bardzo podobna do pierwszej części. Fabuła po raz kolejny kręci się wokół Miny – dziewczyny, która w wyniku katastrofy trafiła na wyspę. Udało jej się przeżyć, ale mający ją ewakuować z dzikich terenów helikopter rozbija się. Mina odkrywa też, że rośliny i zwierzęta na wyspie dotyka coś dziwnego, a to zwiastuje ogromną katastrofę ekologiczną. Dziewczyna postanawia się poświęcić ratując wyspę i nie wracać do cywilizacji.

Mechanika Return to Mysterious Island 2 oparta jest na charakterystycznym dla gier przygodowych interfejsie point’n’click. Zadanie gracza polega na zwiedzaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek logicznych o różnym stopniu skomplikowania.

Gra studia Kheops znajduje się w produkcji od kwietnia bieżącego roku. Jej premierę zaplanowano na marzec 2009, jednocześnie w wersjach na PC oraz Apple iPhone. Wydawcą jest firma Microids.