Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Return to Mysterious Island (PC)
OkładkaReturn to Mysterious Island (PC)

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę PC

Return to Mysterious Island

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę to utrzymana w klasycznej konwencji gatunkowej przygodówka, stworzona przez zespół deweloperski studia Kheops. Fabuła gry stanowi kontynuację wątków słynnej powieści Juliusza Verne'a.

Przygodowe | książki

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę Premiera PC

28października2004

pudełko PL

20kwietnia2006

producent: Kheops Studio wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę

Myst (1995)

Podróż Do Wnętrza Ziemi

80 Dni

„Return to Mysterious Island” bezpośrednio nawiązuje do powieści „Tajemnicza wyspa” Juliusza Verne’a (wydano ją w 1874 roku). Gra reprezentuje gatunek klasycznych przygodówek. Gracz porusza się po statycznych, prerenderowanych planszach. Wszystkie polecenia wydaje przy użyciu myszy. Widoczny na ekranie kursor zmienia swój kształt w zależności od rodzaju czynności, którą można aktualnie wykonać.

Akcja „Return to Mysterious Island” toczy się po wydarzeniach znanych z „Tajemniczej wyspy” Juliusza Verne’a. Opisywana gra prezentuje historię Miny, młodej kobiety, która postanowiła wyruszyć statkiem w rejs dookoła świata. Podczas podróży dostała się w sam środek okropnego sztormu, a jej strzaskana łódź została wyrzucona na brzeg dzikiej i niezamieszkanej wyspy. Nie mogąc kontynuować swej podróży, postanawia się więc bliżej przyjrzeć miejscu, do którego trafiła. Okazuje się, iż wyspa jest przepełniona tajemniczymi konstrukcjami. Mina odkrywa też ślady bytności poprzednich jej mieszkańców. Bohaterka zdając sobie sprawę z tego, iż jest rozbitkiem nie mogącym liczyć na jakiś szybki ratunek, stara się znaleźć schronienie i zbudować prowizoryczny dom. Początkowo wszystko przebiega zgodnie z planem, jednak później spotyka tajemniczą postać, która oferuje jej swą pomoc. Bardzo szybko okazuje się, że to duch Kapitana Nemo. Jego ciało leży w łodzi podwodnej, którą wcześniej dowodził. Problem w tym, że nie można do niej dotrzeć. Nina, poprzez rozwiązywanie licznych zagadek, musi poradzić sobie tym problemem, gdyż Kapitan Nemo zazna spokoju tylko wtedy, gdy jego ciało zostanie złożone w grobie.

Gracz spędza znaczną część gry na wykonywaniu dwóch czynności: podróżowaniu po wyspie i rozwiązywaniu coraz trudniejszych zagadek. Aby pomóc sobie w ich rozwiązywaniu może korzystać z cennych technologii Nautilusa (łodzi podwodnej Kapitana Nemo), bardzo często jednak wszystko sprowadza się do logicznego myślenia.

Oprawa wizualna „Return to Mysterious Island” przypomina klasyczne gry przygodowe pokroju „Mysta” czy „Schizm”. Autorzy, zespół Kheops Studio (Crystal Key 2: The Far Realm, The Egyptian Prophecy: The Fate of Ramses) zadbali o to, aby plansze były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.5 GB HDD