Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea (PC)

Sekret Nautilusa PC

Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea

Sekret Nautilusa to gra przygodowa wyprodukowana przez francuskie studio deweloperskie T-bot. Gracz wciela się w młodego naukowca, który na dnie oceanu odnajduje legendarną łódź kapitana Nemo - Nautilus.

Przygodowe | książki

PC Windows
Okładka Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2002

11września2003

pudełko PL

Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea to kolejna gra przygodowa pochodząca z francuskiej firmy Cryo. Akcja toczy się w XXI wieku. Łódź naukowo-badawcza USS Shark niespodziewanie natrafia na duży metalowy obiekt znajdujący się na dnie Oceanu Atlantyckiego. Młody naukowiec wsiada do małego batyskafu i podpływa do znaleziska. Okazuje się, że jest to stara łódź podwodna - Nautilus. Gra rozpoczyna się wówczas, gdy nasz bohater dokuje i wchodzi do jej wnętrza. Wszystko wygląda na opuszczone jednak okazuje się, że nie jest tam sam. Z czasem wychodzi na jaw, że kapitan Nemo stworzył na pokładzie Nautilusa zaawansowaną formę sztucznej inteligencji. Niestety wymknęła się ona spod jego kontroli, zawładnęła statkiem i zmusiła załogę do opuszczenia łodzi. Po latach uśpienia Nautilus zostaje odnaleziony, a nasz bohater musi przejąć nad nim kontrolę. Fabuła gry podzielona została na pięć rozdziałów i bazuje na pomysłach oraz rozwiązaniach podobnych do tych zastosowanych na przykład w Myst lub Schizm. Przemieszczając się po wnętrzach Nautilusa musimy rozwiązać różnorodne zagadki i łamigłówki logiczne, za pomocą których S.I. statku sprawdzi czy jesteśmy godni kapitańskiego mostka. Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea posiada całkowicie trójwymiarową grafikę, a akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 4.32 / 10 na podstawie 75 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sekret Nautilusa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sekret Nautilusa

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 450MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Sekret Nautilusa - recenzja gry

Recenzja 15 kwietnia 2003, 10:56

Kiedy w odmętach sieci internetowej pojawiły się pogłoski, że znana wielu odbiorcom firma “Cryo” przymierza się do produkcji przygodowej gry komputerowej bazującej na powieści Juliusza Verne “20 000 mil podmorskiej żeglugi”, moje serce zadrżało z zachwytu. Raz, że temat jest nieprawdopodobnie wręcz nośny i w oparciu o tę wspaniałą książkę można zrobić naprawdę znakomitą grę, a dwa, że zabierają się za to Francuzi, a oni wszak nie pozwolą sobie na to, by zepsuć znakomite dzieło swojego rodaka. Postanowiłem uzbroić się w cierpliwość i wyławiać z nieprzebranych zasobów sieci wszelkie wiadomości o postępujących pracach nad grą, tak by nie przegapić jej premiery. Czas mijał, a ja czekałem. Aż wreszcie jest... Szybka instalacja... Podróż...