Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea (PC)
OkładkaJules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea (PC)

Sekret Nautilusa PC

Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea

Sekret Nautilusa to gra przygodowa wyprodukowana przez francuskie studio deweloperskie T-bot. Gracz wciela się w młodego naukowca, który na dnie oceanu odnajduje legendarną łódź kapitana Nemo - Nautilus.

Przygodowe | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sekret Nautilusa Premiera PC

25marca2002

pudełko PL

11września2003

producent: T-bot wydawca: Cryo Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea to kolejna gra przygodowa pochodząca z francuskiej firmy Cryo. Akcja toczy się w XXI wieku. Łódź naukowo-badawcza USS Shark niespodziewanie natrafia na duży metalowy obiekt znajdujący się na dnie Oceanu Atlantyckiego. Młody naukowiec wsiada do małego batyskafu i podpływa do znaleziska. Okazuje się, że jest to stara łódź podwodna - Nautilus. Gra rozpoczyna się wówczas, gdy nasz bohater dokuje i wchodzi do jej wnętrza. Wszystko wygląda na opuszczone jednak okazuje się, że nie jest tam sam. Z czasem wychodzi na jaw, że kapitan Nemo stworzył na pokładzie Nautilusa zaawansowaną formę sztucznej inteligencji. Niestety wymknęła się ona spod jego kontroli, zawładnęła statkiem i zmusiła załogę do opuszczenia łodzi. Po latach uśpienia Nautilus zostaje odnaleziony, a nasz bohater musi przejąć nad nim kontrolę. Fabuła gry podzielona została na pięć rozdziałów i bazuje na pomysłach oraz rozwiązaniach podobnych do tych zastosowanych na przykład w Myst lub Schizm. Przemieszczając się po wnętrzach Nautilusa musimy rozwiązać różnorodne zagadki i łamigłówki logiczne, za pomocą których S.I. statku sprawdzi czy jesteśmy godni kapitańskiego mostka. Jules Verne: 20,000 Leagues Under the Sea posiada całkowicie trójwymiarową grafikę, a akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Sekret Nautilusa cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sekret Nautilusa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sekret Nautilusa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D