Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Journey to the Center of the Earth (PC)

Podróż Do Wnętrza Ziemi PC

Journey to the Center of the Earth

Klasyczna przygodówka z bardzo rozbudowaną fabułą inspirowaną klasyczną powieścią Juliusza Verne’a, pt. „Podróż do środka Ziemi”. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji i rozwiązywaniu łamigłówek.

Przygodowe | point-and-click | książki

PC Windows
Okładka Journey to the Center of the Earth (PC)

producent: Frogwares

wydawca: Viva Media

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2003

15marca2004

pudełko PL

Kolejna klasyczna gra przygodowa pochodząca z firmy Frogwares, twórców całkiem niezłej przygodówki, pt. The Mystery of the Mummy. Bohaterką gry jest młoda pani fotograf, Ariane, pracująca dla dużego i popularnego magazynu podróżniczego. Nasza bohaterka robiła właśnie zdjęcia Islandii z tzw. „lotu ptaka”, gdy jej śmigłowiec, przelatując nad wulkanem Sneffles, wpadł w silny wir powietrzny, zaczął spadać i rozbił się o ziemię. Całe szczęście, Ariane na kilka sekund przed uderzeniem wypadła z maszyny i wpadła do potoku, ratując tym samym życie. Siła przepływającej wody porwała ją jednak głęboko pod powierzchnię Ziemi. Nasza przygoda rozpoczyna się w miejscu, gdzie rwący nurt wyrzuca bohaterkę, czyli na plaży gdzieś we wnętrzu Ziemi... Ariane wyrusza w podróż, której celem jest powrót na powierzchnię nieświadoma tego, iż odkryje dawno zaginiony świat zamieszkały przez dwie cywilizacje oraz pełen od wieków ukrywanych sekretów.

Niezaprzeczalnym atutem tej produkcji jest bardzo rozbudowana fabuła, obfitująca w liczne zagadki logiczne, inspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne’a, pt. „Podróż do środka Ziemi”. Twórcy gry stworzyli na potrzeby tego tytułu osiem odmiennych światów, cztery podziemne i cztery na powierzchni ziemi, wykorzystując przy tym wysokiej jakości polygonalną grafikę (modele postaci do 3000 polygonów, tekstury w rozdzielczości do 1024x1024, 32 bitowy kolor, antialiasing, dynamiczny system cieni, itp.).

 • Rozgrywka przewidziana na około 30-40 godzin.
 • Dwa możliwe zakończenia gry.
 • 30 postaci pobocznych/interaktywnych.
 • Fabuła podzielona na sześć rozdziałów/poziomów.
 • Ponad 100 zagadek do rozwiązania.
 • Interfejs typu „point and click”.
 • Ponad 200 obiektów, ponad 30 przerywników filmowych, ponad 300 różnych widoków.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Podróż Do Wnętrza Ziemi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Podróż Do Wnętrza Ziemi

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 500MHz
 • 64MB RAM
 • 16MB akcelerator 3D
 • 700 MB HDD
Podróż Do Wnętrza Ziemi - recenzja gry
Podróż Do Wnętrza Ziemi - recenzja gry

Recenzja 28 maja 2004, 10:51

Podróż do Wnętrza Ziemi została przedstawiona w ... wymiarach. Właśnie. Określić, czy gra jest w 2D czy też 3D, to bardzo trudna zagadka (chyba nawet trudniejsza niż dowiedzieć się, dlaczego Ariene wylądowała we wnętrzu trzeciej planety od Słońca). Bohaterowie nie są płascy – mają trzy wymiary, więc tutaj można powiedzieć śmiało, że gra została stworzona w 3D. Można, gdyby nie fakt, że wędrowanie między lokacjami, to przemieszczanie między mapami bitowymi, które rzecz jasna posiadają wysokość i szerokość. Trzeciego wymiaru brak.