Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2004, 08:13

autor: Andrzej "Klecha" Klimczuk

Przygodówka Return to Mysterious Island już w tłoczni

Grupa developerska Kheops Studio wraz z firmą Adventure Company odpowiedzialną za wydanie gry podały informację z której wynika, że Return to Mysterious Island uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

Grupa developerska Kheops Studio wraz z firmą Adventure Company odpowiedzialną za wydanie gry podały informację z której wynika, że Return to Mysterious Island uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

Przygodówka Return to Mysterious Island już w tłoczni - ilustracja #1

Return to Mysterious Island to gra przygodowa, której akcja toczy się po wydarzeniach znanych z powieści „Tajemnicza wyspa Juliusza Werne’a. Została ona przygotowana przez francuski zespół Kheops Studio odpowiedzialny za takie produkcje Crystal Key 2: The Far Realm oraz The Egyptian Prophecy: The Fate of Ramses. W Ameryce Północnej gra trafi na półki sklepowe już 27 października. Natomiast europejska premiera gry będzie miała miejsce już 12 listopada.

Przygodówka Return to Mysterious Island już w tłoczni - ilustracja #2

Produkcja ta prezentuje historię Miny, młodej kobiety, która postanowiła wyruszyć statkiem w rejs dookoła świata. Podczas podróży dostała się w sam środek okropnego sztormu, a jej strzaskana łódź została wyrzucona na brzeg dzikiej i niezamieszkanej wyspy. Nie mogąc kontynuować swej podróży, postanawia się więc bliżej przyjrzeć miejscu, do którego trafiła. Okazuje się, iż wyspa jest przepełniona tajemniczymi konstrukcjami. Mina odkrywa też ślady bytności poprzednich jej mieszkańców.

Przygodówka Return to Mysterious Island już w tłoczni - ilustracja #3

Bohaterka zdając sobie sprawę z tego, iż jest rozbitkiem nie mogącym liczyć na jakiś szybki ratunek, stara się znaleźć schronienie i zbudować prowizoryczny dom. Początkowo wszystko przebiega zgodnie z planem, jednak później spotyka tajemniczą postać, która oferuje jej swą pomoc. Bardzo szybko okazuje się, że to duch Kapitana Nemo. Jego ciało leży w łodzi podwodnej, którą wcześniej dowodził. Problem w tym, że nie można do niej dotrzeć. Nina, poprzez rozwiązywanie licznych zagadek, musi poradzić sobie tym problemem, gdyż Kapitan Nemo zazna spokoju tylko wtedy, gdy jego ciało zostanie złożone w grobie.

Przygodówka Return to Mysterious Island już w tłoczni - ilustracja #4

Więcej informacji o Return to Mysterious Island znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.