Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Return to Mysterious Island 2 (PC)

Return to Mysterious Island 2 PC

Return to Mysterious Island 2 to sequel wydanej w 2004 roku gry przygodowej, nawiązującej fabularnie do powieści "Tajemnicza wyspa" Juliusza Verne'a.

Przygodowe | książki

PC Windows
Okładka Return to Mysterious Island 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17lipca2009

15lutego2010

pudełko PL

Return to Mysterious Island 2 to kontynuacja przygodówki, wydanej pod koniec 2004 roku przez firmę Dreamcatcher. Gra nawiązuje bezpośrednio do książki słynnego pisarza Juliusza Verne`a z 1874 roku o tytule Tajemnicza Wyspa. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Kheops, mające na swoim koncie szereg innych przygodówek, m.in. Dracula 3: The Path of the Dragon czy Kurs: Wyspa Skarbów.

Fabuła przedstawiona w Return to Mysterious Island 2 to kontynuacja historii z „jedynki”, która z kolei rozgrywa się po wydarzeniach z Tajemniczej Wyspy Verne`a. Główną bohaterką gry ponownie jest dziewczyna o imieniu Mina. Udało jej się przeżyć w dziczy, po tym, jak rozbił się statek, którym podróżowała dookoła świata. Przedstawicielka płci pięknej ma jednak pecha do niefortunnych wypadków – mający ewakuować ją z wyspy helikopter również rozbija się. Dodatkowo Mina odkrywa, że na terenie, gdzie przebywa, zaczyna dziać się coś dziwnego. Nieznana choroba dotyka świat roślin oraz zwierząt. Dziewczyna w poszukiwaniu źródła zarazy przeszukuje bazę Kapitana Nemo oraz ruiny pradawnej świątyni i dowiaduje się, że przyczyną nadciągającej katastrofy są czynniki zewnętrzne. Aby się od nich odizolować, należy przywrócić barierę ochronną wyspy, co jednak wiąże się z niemożnością powrotu Miny do cywilizacji.

Gra jest typowym reprezentantem gatunku przygodówek opartych na interfejsie point’n’click. Rozgrywka polega na eksplorowaniu kolejnych lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych o różnym stopniu skomplikowania i trudności. W Return to Mysterious Island 2 kierujemy dwiema postaciami – pierwszą z nich jest naturalnie Mina, druga natomiast to znana z „jedynki” małpka o imieniu Jep. Gracz może przełączać się pomiędzy nimi, aby wykorzystywać ich zróżnicowane umiejętności. Czytanie dokumentów czy używanie przedmiotów to działka Miny, ale małpka okazuje się przydatna, gdy trzeba spenetrować niedostępne zakamarki lub uzyskać pomoc innych przedstawicieli tego gatunku.

W przypadku drugiej odsłony autorzy zdecydowali się na rzadko spotykany obecnie na rynku elektronicznej rozrywki ruch. Mianowicie gra ukazała się w wersjach na PC oraz telefony Apple iPhone, które są ze sobą kompatybilne. Można więc wrzucić save’a na komórkę, przejść dany etap np. podczas podróży, a następnie skopiować save’a z powrotem na komputer i kontynuować zabawę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Return to Mysterious Island 2

Wymagania wiekowe Return to Mysterious Island 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Return to Mysterious Island 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows 2000/XP

Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku
Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku

wiadomość11 kwietnia 2010

Firma Anuman Interactive, która przejęła schedę po studiu Microids, ujawniła swoje plany wydawnicze. Francuzi chcą w najbliższych latach zawojować rynek gier przygodowych na wszystkich platformach. Mają im w tym pomóc kontynuacje znanych serii jak Syberia, Egypt czy Dracula.

Premiery gier w Polsce (15-19 lutego)
Premiery gier w Polsce (15-19 lutego)

wiadomość22 lutego 2010

W zeszłym tygodniu na naszym rynku ukazało się łącznie dziewięć tytułów, spośród których najbardziej oczekiwanym była z pewnością najnowsza odsłona cyklu Aliens vs. Predator. Czy dziecko doświadczonego Rebellionu rzeczywiście zasłużyło sobie na miano hitu czy też może okazało się rozczarowaniem miesiąca, dowiecie się z recenzji zamieszczonej na łamach Gry-OnLine.

Poradnik: Return to Mysterious Island 2

wiadomość27 stycznia 2010

„Poradnik do gry Return to Mysterious Island 2 składa się z dziewięciu części, opisujących przejście kolejnych rozdziałów przygody Miny i Jepa.”

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Saints Row 2, Band Hero) 16/10/09
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Saints Row 2, Band Hero) 16/10/09

wiadomość16 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Saints Row 2 za pół ceny na Steamie, demo Band Hero na Xbox Live, Electronic Arts kontynuuje zakupy i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano Return to Mysterious Island 2
Zapowiedziano Return to Mysterious Island 2

wiadomość26 listopada 2008

Firma Kheops Studio podała do wiadomości, że pracuje nad drugą odsłoną przygodówki nawiązującej do książki Juliusza Verne pod tytułem „Tajemnicza wyspa”. Co ciekawe, będzie to jedna z pierwszych produkcji, wykorzystującym synchronizację PC z iPhonem.