Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Return to Mysterious Island 2 (PC)
OkładkaReturn to Mysterious Island 2 (PC)

Return to Mysterious Island 2 PC

Return to Mysterious Island 2 to sequel wydanej w 2004 roku gry przygodowej, nawiązującej fabularnie do powieści "Tajemnicza wyspa" Juliusza Verne'a.

Przygodowe | książki

Return to Mysterious Island 2 Premiera PC

17lipca2009

pudełko PL

15lutego2010

producent: Kheops Studio wydawca: Microids/Anuman Interactive wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Return to Mysterious Island 2

Syberia

Najdłuższa Podróż

Amerzone: Testament Odkrywcy

Return to Mysterious Island 2 to kontynuacja przygodówki, wydanej pod koniec 2004 roku przez firmę Dreamcatcher. Gra nawiązuje bezpośrednio do książki słynnego pisarza Juliusza Verne`a z 1874 roku o tytule Tajemnicza Wyspa. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Kheops, mające na swoim koncie szereg innych przygodówek, m.in. Dracula 3: The Path of the Dragon czy Kurs: Wyspa Skarbów.

Fabuła przedstawiona w Return to Mysterious Island 2 to kontynuacja historii z „jedynki”, która z kolei rozgrywa się po wydarzeniach z Tajemniczej Wyspy Verne`a. Główną bohaterką gry ponownie jest dziewczyna o imieniu Mina. Udało jej się przeżyć w dziczy, po tym, jak rozbił się statek, którym podróżowała dookoła świata. Przedstawicielka płci pięknej ma jednak pecha do niefortunnych wypadków – mający ewakuować ją z wyspy helikopter również rozbija się. Dodatkowo Mina odkrywa, że na terenie, gdzie przebywa, zaczyna dziać się coś dziwnego. Nieznana choroba dotyka świat roślin oraz zwierząt. Dziewczyna w poszukiwaniu źródła zarazy przeszukuje bazę Kapitana Nemo oraz ruiny pradawnej świątyni i dowiaduje się, że przyczyną nadciągającej katastrofy są czynniki zewnętrzne. Aby się od nich odizolować, należy przywrócić barierę ochronną wyspy, co jednak wiąże się z niemożnością powrotu Miny do cywilizacji.

Gra jest typowym reprezentantem gatunku przygodówek opartych na interfejsie point’n’click. Rozgrywka polega na eksplorowaniu kolejnych lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych o różnym stopniu skomplikowania i trudności. W Return to Mysterious Island 2 kierujemy dwiema postaciami – pierwszą z nich jest naturalnie Mina, druga natomiast to znana z „jedynki” małpka o imieniu Jep. Gracz może przełączać się pomiędzy nimi, aby wykorzystywać ich zróżnicowane umiejętności. Czytanie dokumentów czy używanie przedmiotów to działka Miny, ale małpka okazuje się przydatna, gdy trzeba spenetrować niedostępne zakamarki lub uzyskać pomoc innych przedstawicieli tego gatunku.

W przypadku drugiej odsłony autorzy zdecydowali się na rzadko spotykany obecnie na rynku elektronicznej rozrywki ruch. Mianowicie gra ukazała się w wersjach na PC oraz telefony Apple iPhone, które są ze sobą kompatybilne. Można więc wrzucić save’a na komórkę, przejść dany etap np. podczas podróży, a następnie skopiować save’a z powrotem na komputer i kontynuować zabawę.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Return to Mysterious Island 2 cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Return to Mysterious Island 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Return to Mysterious Island 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP