Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 19:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano nowy model Xboksa 360 i darmowe gry dla abonentów Gold usługi Xbox Live

Na konferencji firmy Microsoft na targach E3 zapowiedziano nowy model konsoli Xbox 360. Dodatkowo od lipca bieżącego roku użytkownicy usługi Xbox Live, którzy opłacają abonament Gold, otrzymywać mają co miesiąc przynajmniej dwie darmowe gry.

Firma Microsoft zapowiedziała na swojej konferencji nowy model konsoli Xbox 360 i odpowiednik usługi PlayStation Plus dla Xbox Live, w ramach którego co miesiąc złoci abonenci otrzymają dwie gry do pobrania za darmo.

Nowy model konsoli Xbox 360.

Od dzisiaj w amerykańskich sklepach można kupować konsolę Xbox 360, której wygląd zaczerpnięto z designu nowego urządzenia – Xbox One. Dodatkowo sprzęt działa ciszej, mniej się grzeje, itd. Krótko pisząc ma to być najlepszy i najbardziej dopracowany model starej konsoli.

Zapowiedziano także nowe bonusy dla użytkowników usługi Xbox Live. Począwszy od lipca, wszystkie osoby z kontami Gold otrzymywać będą co miesiąc dwie darmowe gry. Na początek będzie to Halo 3 i Assassin's Creed II. Kolejne pozycje ujawnione zostaną najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Przy okazji warto wspomnieć, że dzisiaj za darmo na Xbox Live jest gra Fable III. Wystarczy odnaleźć ją z poziomu konsoli, ewentualnie na oficjalnej stronie i wybrać opcje płatności punktami. Niestety działa to tylko w przypadku użytkowników z wykupionym abonentem Gold.

Xbox 360 prawie jak Xbox One. - Zapowiedziano nowy model Xboksa 360 i darmowe gry dla abonentów Gold usługi Xbox Live - wiadomość - 2013-06-10
Xbox 360 prawie jak Xbox One.

Okazało się również, że koncern Microsoft rezygnuje ze swoich punktów służących do tej pory jako jedna z płatności na Xbox Live. Z ujawnionych informacji wynika, że gdy na rynku ukaże się konsola Xbox One, to Microsoft Points zostaną zastąpione prawdziwymi walutami. Sytuacja dotyczy zarówno nowego Xboksa, jak i popularnej 360-tki.