Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 19:25

autor: Szymon "Hed" Liebert

World of Tanks trafi na Xboksa 360 w tym roku

Posiadacze Xboksa 360 będą mogli zagrać w World of Tanks jeszcze w tym roku. Przeniesieniem tytułu na konsolę firmy Microsoft zajmie się oddział Wargaming.net z Chicago. Otwarta beta produkcji ma wystartować niedługo po targach E3.

Czołgi trafią na Xboksa 360! - World of Tanks trafi na Xboksa 360 w tym roku - wiadomość - 2013-06-11
Czołgi trafią na Xboksa 360!

Gra free-to-play World of Tanks trafi na konsolę Xbox 360 – ogłosił prezes firmy Wargaming.net podczas konferencji Microsoftu na E3. Przeniesieniem tytułu popularnego na pecetach zajmuje się studio Wargaming West z Chicago, niegdyś znane jako Day 1 Studios. Podobnie jak w wersji z pecetów, w World of Tanks pokierujemy czołgami z okresu II wojny światowej. Pierwszą okazją, żeby sprawdzić tę edycje będzie otwarta beta, która rozpocznie się niedługo po targach E3. Premiera ma nastąpić w 2013 roku.

We wspomnianej becie, czytamy w tekście serwisu Polygon, wezmą udział amerykańskie i niemieckie modele czołgów. W pełnej wersji dołączą do nich maszyny brytyjskie. Wargaming.net ma w zanadrzu także rozszerzenie zatytułowane The Russian Invasion, które wprowadzi jednostki Armii Czerwonej. Na konsoli w bitwach zmierzy się do trzydziestu osób (15 vs 15). Gra będzie oddzielona od edycji pecetowej - Wargaming West traktuje użytkowników z Xbox Live jako odrębną widownię.

Szczególnie ważne jest to, że gra „będzie dostępna do pobrania cyfrowo zarówno dla graczy ze srebrnym, jak i złotym kontem w usłudze Xbox Live”. Wargaming.net zaznacza jednak, że „gracze korzystający ze srebrnej subskrypcji usługi Xbox Live mogą grać w World of Tanks Xbox 360 za darmo przez 7 dni”. Do grania w ten tytuł „free-to-play” trzeba więc będzie opłacać standardowy złoty abonament, który umożliwia prowadzenie zabawy w sieci.

World of Tanks to popularna gra free-to-play z pecetów, dzięki której studio Wargaming.net stało się jednym z najważniejszych graczy na rynku. W produkcji prowadzimy do boju czołgi różnego typu i rozwijamy własną postać, odblokowując dodatkowe technologie, modele, ulepszenia, itd. Tytuł jest dostępny za darmo, ale zawiera mikrotransakcje. Niedawno Wargaming.net zapewniał o tym, że całkowicie pozbawi swoje produkty opłat dających przewagę w akcji.

  1. Więcej informacji z E3 2013