Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 19:27

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - zwiastun na E3 2013

Nowy zwiastun Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, zaprezentowany na trwającym właśnie E3 omawia m.in. otwartą strukturę świata, dynamiczną pogodę i zmienne pory dnia. Studio Konami poinformowało oficjalnie, że gra trafi również na konsolę Xbox One.

Snake w otwartym świecie

Pierwszą grą zaprezentowaną przez firmę Microsoft na dzisiejszej konferencji otwierającej targi E3 był Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Oficjalne stało się również to, że tytuł poza Xboksem 360 i PlayStation 3 (i prawdopodobnie PC) trafi także na konsolę Xbox One. Poniżej znajdziecie najnowszy zwiastun produkcji:

Grę charakteryzować ma przede wszystkim otwarta struktura świata. Na początku prezentacji mogliśmy ujrzeć podstarzałego Snake’a konno przemierzającego rozległe tereny Afganistanu, niczym John Marston z Red Dead Redemption. Oczywiście, oprócz na koniu poruszać się będziemy samochodami, czołgami i innymi pojazdami.

„Piątka” ma stawiać na elementy skradania się. Wpływ na nie ma mieć zmienna pogoda oraz cykl dnia i nocy. Obok przeciwników przekradniemy się również za sprawą dosiadanego rumaka – wystarczy, że Snake zsunie się na bok, by nie wzbudzając podejrzeń przedostać się za linię wroga. W trakcie krótkiej prezentacji twórcy zdążyli pochwalić się również „niezrównaną wolnością taktyczną”, nowymi możliwościami dokonywania zwiadu i dynamiczną walką wręcz.