Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 15:07

autor: moir

Xbox One popularniejszy niż PlayStation 4 w systemie przedsprzedaży sklepu Amazon

Zachodni serwis VG247 opublikował dane dotyczące wyników przedsprzedaży PlayStation 4 oraz Xboksa One. Według materiałów udostępnionych przez brytyjski oddział Amazon, najnowsza konsola Microsoftu radzi sobie nieco lepiej od swego największego konkurenta.

Obecnie Xbox One cieszy się nieco większą popularnością niż PlayStation 4. - Xbox One popularniejszy niż PlayStation 4 w systemie przedsprzedaży sklepu Amazon - wiadomość - 2013-06-10
Obecnie Xbox One cieszy się nieco większą popularnością niż PlayStation 4.

Zapowiedziane w ostatnich miesiącach konsole nowej generacji PlayStation 4 oraz Xbox One w dalszym ciągu wzbudzają spore zainteresowanie w branży. Brytyjski oddział sklepu Amazon ujawnił wstępne wyniki przedsprzedaży, z których wynika, że platforma sprzętowa firmy Microsoft cieszy się nieco większą popularnością wśród graczy niż jej główny konkurent.

Pod względem sprzedaży produkt amerykańskiego giganta wyprzedza japońskiego odpowiednika o zaledwie 2,3%. Ta niezbyt duża różnica wskazuje, zdaniem ekspertów, że rynek najprawdopodobniej znów zostanie podzielony pomiędzy te dwie konsole. „Wspaniale będzie obserwować przez kilka kolejnych miesięcy starcie tych dwóch konsolowych gigantów. Walka o to, czyj produkt będzie cześciej spotykanym prezentem bożonarodzeniowym to jedynie początek” – powiedział Ketu Patel, przedstawiciel Amazon odpowiedzialny za dział gier wideo.

Ponadto w oświadczeniu prasowym przekazanym przez brytyjski oddział Amazon serwisowi VG247 czytamy, że liczba zamówień przedpremierowych nowego Xboksa jest już o 20% większa, niż miało to miejsce w przypadku jego poprzednika w analogicznym okresie 2005 roku.

Obie konsole mają ukazać się na rynku jeszcze w tym roku, choć w żadnym z przypadków nie podano jeszcze dokładnej daty premiery. Sporo na ich temat dowiemy się na pewno w ciągu rozpoczynających się niebawem targów E3, podczas których zarówno Sony, jak i Microsoft planują zaprezentować wiele nowych tytułów. Konferencja amerykańskiego giganta rozpocznie się dziś o godzinie 18:00, zaś japoński koncern do głosu dojdzie jutro, tj. 11 czerwca o 3:00 w nocy.