Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2011, 10:45

autor: Sarge

Zapowiedziano dwa dodatki do gry Batman: Arkham City. Trzecie DLC w drodze?

Firma Warner Bros. Interactive potwierdziła, że w przyszłym miesiącu posiadacze gry Batman: Arkham City doczekają się dwóch dodatków DLC. Z kolei nieoficjalne źródła przedstawiły zawartość trzeciego rozszerzenia.

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała dwa dodatki DLC do gry Batman: Arkham City. W sieci pojawiły się także doniesienia na temat trzeciego rozszerzenia, które nie zostało jeszcze potwierdzone.

Zapowiedziano dwa dodatki do gry Batman: Arkham City. Trzecie DLC w drodze? - ilustracja #1

1 listopada udostępniony zostanie Nightwing Bundle Pack, pozwalający wcielić się w postać Nightwinga z własnym zestawem gadżetów i zdolności. Bohater będzie grywalny jedynie w trybie wyzwań, za sprawą tego pakietu wzbogaconego o dwie dodatkowe mapy: Wayne Manor oraz Main Hall. W paczce znajdziemy także skórkę Nightwinga znaną z animowanego serialu.

Z kolei 22 listopada użytkownicy gry będą mogli zakupić Robin Bundle Pack. Za sprawą tego dodatku w trybie wyzwań pokierujemy Robinem, także charakteryzującym się własnym wachlarzem umiejętności. W tym przypadku również dostaniemy dwie nowe areny oraz tyle samo alternatywnych strojów dla pomocnika Batmana. Robin Bundle Pack jest dołączany za darmo do zamówień przedpremierowych w brytyjskich sklepach GAME oraz gamestation.

Oba rozszerzenia pojawią się na Xbox Live oraz PlayStation Network w cenie 560 punktów Microsoftu lub 6,99 euro (ok. 30 złotych). Użytkownicy europejskiej wersji usługi firmy Sony powinni pamiętać jedynie o tym, że w każdym przypadku do debiutu pakietów dojdzie z jednodniowym opóźnieniem. Nie wiadomo, czy dodatków doczekają się pecetowcy. Można się tylko domyślać, że zostaną one zawarte od razu na płycie z grą, jako że jej premiera została niedawno przesunięta.

Zapowiedziano dwa dodatki do gry Batman: Arkham City. Trzecie DLC w drodze? - ilustracja #2

W sieci pojawiły się też doniesienia, że 6 grudnia miałby zostać udostępniony dodatek Skins Pack. Byłby to zestaw sześciu skórek dla Batmana, które oferowane są pojedynczo przez wybrane zagraniczne sklepy internetowe. Całość miałaby kosztować 400 punktów Microsoftu lub 4,99 dolary (ok. 16 złotych bez podatku VAT). Twórcy nie potwierdzają jednak planów wydania tego rozszerzenia.

Batman: Arkham City ukaże się w Europie 21 października na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, podczas gdy użytkownicy komputerów osobistych będą musieli poczekać do listopada. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.