Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2012, 13:38

autor: Aver

Zapowiedziano dodatek DLC Nightmare in North Point do gry Sleeping Dogs

Studio United Front Games zapowiedziało na targach Comic Con w Nowym Jorku fabularny dodatek DLC do gry Sleeping Dogs. Nightmare in North Point nawiązuje do filmu Wielka draka w chińskiej dzielnicy i pozwoli nam zmierzyć się z truposzami oraz wampirami rodem z chińskiej mitologii. Jego premiera nastąpi 30 października. Cena jak na razie pozostaje nieznana.

Wei Shen kontra truposze – oto główne założenie dodatku DLC Nightmare in North Point do gry Sleeping Dogs, zapowiedzianego przez twórców ze studia United Front Games i londyńskiego oddziału Square Enix podczas konferencji na targach Comic Con w Nowym Jorku (o czym donosi chociażby serwis Kotaku). Pojawi się on w sprzedaży 30 października i ma oferować kilka godzin dodatkowej zabawy. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Zapowiedziano dodatek DLC Nightmare in North Point do gry Sleeping Dogs - ilustracja #1
Koszmar w North Point, czyli Wei Shen kontra zombie i wampiry

Zgodnie z demem zaprezentowanym na spotkaniu z twórcami, fabuła rozszerzenia ma nawiązywać do konwencji zombie i chińskiej mitologii. Wei Shen będzie się musiał zmierzyć z martwym członkiem jednego z gangów, który powraca do życia wraz z całą armią truposzy. Ich oczy świecą niebieskim blaskiem, a po śmierci zapadają się pod ziemię w zielonych oparach. Na drodze detektywa pojawiają się także Jiang Shi, czyli chińskie wampiry. Na szczęście bohater stawi im czoło wypijając magiczną herbatę, która sprawi, że jego uderzenia będą wypuszczać błyskawice, a także walcząc mieczem z drewna brzoskwiniowego, używanym w taoistycznych egzorcyzmach.

W założeniach twórców, Nightmare in North Point ma przypominać dodatek DLC do gry Red Dead RedemptionUndead Nightmare i przypominać film Wielka draka w chińskiej dzielnicy. Jest to pierwsze, duże fabularne rozszerzenie do tytułu United Front Games. W planach studia są także cztery mniejsze, które wprowadzą nowe misje, pojazdy i elementy ekwipunku. Ich premiera ma nastąpić 16 października.

Sleeping Dogs to sandboksowa gra akcji, rozgrywająca się w Hong Kongu, gdzie o wpływy walczą przedstawiciele chińskich triad. Gracz wciela się w detektywa Wei Shena, który musi zinfiltrować jeden z gangów, co wiąże się z wykonywaniem różnych zleceń przestępczych hierarchów i przypomina konwencją cykl Grand Theft Auto. Początkowo tytuł miał ukazać się jako kontynuacja serii True Crime, ale ostatecznie nazwę zmieniono. Gra zadebiutowała w Polsce 17 sierpnia na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, choć z drobnymi perturbacjami związanymi z rodzimą lokalizacją. Została dobrze przyjęta przez graczy na całym świecie, o czym świadczą niezłe początkowe wyniki sprzedaży.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs