Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2012, 13:50

autor: luckie

Cztery nowe gry od twórców Second Life w przyszłym miesiącu

Twórcy Second Life, studio Linden Lab, zapowiedziało cztery nowe gry. W ciągu kilku najbliższych tygodni ukażą się produkcje wykorzystujące pomysłowość graczy, które pozwolą nam zabawić się w budowniczych, konstruktorów, a nawet autorów własnych opowiadań.

Odpowiedzialne za niezwykle popularne MMO Second Life studio Linden Lab zapowiedziało cztery nowe gry. Położą one nacisk na kreatywność graczy. Można je określić mianem narzędzi, przy pomocy których stworzymy własne konstrukcje, maszyny, a nawet opowiadania. Nad powstawaniem owych produkcji czuwa obecny szef studia, Rod Humble, który wcześniej kierował zespołem pracującym nad serią The Sims.

Patterns

Patterns polega na budowaniu własnych konstrukcji z dowolnych materiałów znalezionych w świecie gry. Użytkownicy nie będą ograniczeni do obiektów przygotowanych przez twórców – korzystając ze specjalnego edytora można samodzielnie formować bryły o niemal dowolnych kształtach i rozmiarach. Produkcja przypomina Minecrafta, z tą różnicą, że w Patterns dużą rolę pełni fizyka. Jeżeli nasza konstrukcja nie będzie wystarczająco solidna, cała budowla może szybko obrócić się w gruzy.

Patterns znajduje się jeszcze w produkcji, ale niedługo dostępna będzie jej grywalna wersja pre-alpha, zwana Genesis. Kupić ją można już teraz na oficjalnej stronie w cenie 9,95 dolarów (około 31 złotych), a w przyszłości zapewni ona dostęp do wersji 1.0 bez dodatkowych opłat. Do zabawy niezbędne będzie posiadanie konta Steam. Pełna wersja gry ukaże się za około rok. Możecie zapisać się także na beta-testy Patterns pod tym adresem. Poniżej znajdziecie zwiastun produkcji obrazujący zasady rozgrywki:

Creatorverse

Creatorverse to przeznaczony na iPada zestaw narzędzi do tworzenia interaktywnych obiektów. Rysując dowolne kształty lub korzystając z gotowych wzorów otrzymamy elementy, które po połączeniu w całość i dodaniu fizyki będą pracowały razem, zachowywując się chociażby jak samochód lub śmigłowiec. Daje to ogromne możliwości – pomysłowi gracze chętnie stworzą proste gry fizyczne lub konstrukcje typu maszyna do pinballa. Gotowe projekty będzie się dało udostępniać innym użytkownikom Creatorverse. Twórcy pracują także nad wersjami na komputery PC i Mac. Poniższy zwiastun prezentuje jak wygląda zabawa w Creatorverse:

Versu

Versu to narzędzie do tworzenia własnych opowiadań. Polega na przypisaniu motywów, jake pokierują występującymi w historii postaciami. Za każdym razem zareagują one inaczej na poczynania graczy, co sprawi, że każda opowieść będzie niepowtarzalna. Zaraz po premierze aplikacji zabawimy się w autorów kryminałów lub romansów, a w późniejszym czasie otrzymamy wsparcie dla innych scenariuszy. Nie wiemy dokładnie na jakie platformy ukaże się Versu, ale prawdopodobnie będą to PC, Mac oraz urządzenia korzystające z systemu iOS.

Dio

Dio (niestety na próżno szukać tu powiązań ze znanym muzykiem) to aplikacja, o której na razie nie wiadomo zbyt wiele. Pewne jest jedynie, że tak jak pozostałe produkcje Linden Lab, da nam okazję do twórczego wykorzystania pomysłowości. Dio ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Patterns

Patterns