Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneMMOPC
Okładka Patterns (PC)

Patterns PC

Patterns to opracowana przez zespół Linden Research sandboksowa produkcja MMO, która umożliwia graczom wykreowanie prywatnego wirtualnego świata podlegającego realistycznym prawom fizycznym.

Logiczne | sandbox

PC Windows
Okładka Patterns (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Patterns to sandboksowa produkcja z gatunku MMO, której sercem jest tworzenie przez graczy elementów wirtualnego świata, a następnie dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Grę opracowało studio Linden Research, które ma na koncie popularne Second Life.

Już pierwszy rzut oka widać wyraźne inspiracje autorów Minecraftem i podobnymi sandboksowymi projektami, a zabawa polega głównie na tworzeniu własnych obiektów z uproszczonych brył. Projekt studia Linden Research idzie jednak znacznie dalej. W Patterns gracz otrzymuje do dyspozycji więcej kształtów geometrycznych (jest ich ponad 20) i może je dowolnie łączyć. Do tego dochodzi realistyczny silnik fizyczny, dzięki któremu gromadzone w świecie gry materiały (takie jak m.in. glina, wapno, drewno, jaspis czy gips) mają swoje właściwości, w tym wagę i wytrzymałość, wpływające na funkcjonowanie skonstruowanych z nich przedmiotów. Powoduje to, że w praktyce da się odtworzyć uproszczone wersje prawie wszystkiego, co graczom przyjdzie do głowy. Jednocześnie ta swoboda nie oznacza wcale dowolności. Właściwości fizyczne surowców i stworzonych z nich obiektów sprawiają, że musimy odpowiednio przemyśleć każdy plan architektoniczny, gdyż bez tego konstrukcja może nie wytrzymać obciążeń i najzwyczajniej w świecie runąć.

Wszyscy gracze są połączeni za pośrednictwem jednego serwera. Ich światy stają się kafelkami, z których składane jest całe wirtualne uniwersum. Użytkownicy mogą odwiedzać kreacje innych, dzielić się swoimi oraz uczyć się na cudzych błędach i sukcesach. Jednocześnie autorzy przygotowali spory zestawu ciekawych aktywności oraz narzędzi umożliwiających graczom organizowanie własnych przygód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Patterns

Wymagania wiekowe Patterns

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Patterns

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista(SP1)/7

Cztery nowe gry od twórców Second Life w przyszłym miesiącu
Cztery nowe gry od twórców Second Life w przyszłym miesiącu

wiadomość15 października 2012

Twórcy Second Life, studio Linden Lab, zapowiedziało cztery nowe gry. W ciągu kilku najbliższych tygodni ukażą się produkcje wykorzystujące pomysłowość graczy, które pozwolą nam zabawić się w budowniczych, konstruktorów, a nawet autorów własnych opowiadań.

Wieści ze świata (Metal Gear Solid Social Ops, The Secret World, Patterns) 21/9/12
Wieści ze świata (Metal Gear Solid Social Ops, The Secret World, Patterns) 21/9/12

wiadomość21 września 2012

Dziś piszemy m.in. o zapowiedziach gier Metal Gear Solid Social Ops oraz Patterns, produkcji MMO The Secret World w wersji trial, a także dacie premiery Chivalry: Medieval Warfare. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.