Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2012, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, The Walking Dead, SingStar) 15/10/12

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej DMC: Devil May Cry, udostępnionym patchu do gry The Walking Dead, a także serii SingStar przechodzącej najwyraźniej na model free to play. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Digital Combat Simulator: A-10C Warthog

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Digital Combat Simulator: A-10C Warthog. Dzieło studia Eagle Dynamics możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 24,99 euro (ok. 100 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

DMC: Devil May Cry

Producent Alex Jones z firmy Capcom zdradził na imprezie Comic Con w Nowym Jorku, że planowane jest wypuszczenie wersji demonstracyjnej gry DMC: Devil May Cry jeszcze przed oficjalną premierą końcowego produktu. Na razie wiadomo tylko, że demo ukaże się na PlayStation Network oraz Xbox Live. Nie wiadomo więc, czy sprawdzą je także posiadacze pecetów. DMC: Devil May Cry w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 ukaże się 15 stycznia 2013 roku, podczas gdy na PC zadebiutuje w późniejszym terminie.

Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, The Walking Dead, SingStar) 15/10/12 - ilustracja #1
DMC: Devil May Cry sprawdzimy w przedpremierowym demie

The Avengers: Battle for Earth

Serwis The Verge donosi, że gra The Avengers: Battle for Earth w wersji na Wii U umożliwi sterowanie także za pomocą GamePada. Skorzysta z niego drugi gracz w trybie kooperacji, podczas gdy pierwszy z nich będzie wymachiwał Nunchukiem oraz kontrolerem Wii Remote. Oznacza to, że osoba używająca GamePada nie będzie zmuszona do sterowania ruchem, tak jak będzie to miało miejsce w wersji na Xboksa 360, która do działania ma wymagać Kinecta. W tej chwili nie wiadomo, czy obsługa GamePada zostanie wprowadzona także w trybie kampanii dla jednego gracza. The Avengers: Battle for Earth będzie jednym z tytułów startowych na Wii U, a na Xboksie 360 ukaże się 9 listopada w Europie.

The Walking Dead

Studio Telltale Games udostępniło patcha do gry The Walking Dead w wersji na PlayStation 3, eliminującego problem z zapisanymi stanami rozgrywki. Po wypuszczeniu czwartego epizodu (Around Every Corner) niewielka liczba posiadaczy konsoli firmy Sony skarżyła się bowiem na znikające save’y i decyzje, jakie gracze podejmowali w poprzednich odcinkach The Walking Dead. Teraz ten problem powinien zostać całkowicie wyeliminowany.

SingStar

Serwis PSNStores opublikował zdjęcie sugerujące, że w najbliższym czasie seria gier muzycznych SingStar dołączy do katalogu produkcji typu free to play (pomijając konieczność zakupu mikrofonów). Przy próbie wejścia do usługi SingStar Viewer (dostępnej dla posiadaczy dowolnego SingStara w wersji na PlayStation 3) pojawia się bowiem wiadomość, że zaprzestano jej działania. Bardziej konkretne jest kolejne zdanie informujące o tym, że „kompletne doświadczenie z SingStarem już wkrótce będzie dostępne do pobrania za darmo”. Oznacza to najprawdopodobniej, że niedługo samą grę ściągniemy bez uiszczania jakichkolwiek opłat, a przyjdzie nam płacić jedynie za pojedyncze piosenki, co dotychczas było możliwe tylko po zakupie dowolnej odsłony na PlayStation 3.

Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, The Walking Dead, SingStar) 15/10/12 - ilustracja #2
Seria SingStar niedługo dołączy do segmentu free to play?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: