Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan (PC)
OkładkaThe Lord of The Rings Online: Riders of Rohan (PC)

The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan PC

Następny add-on do gry The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego opracowaniem stoi odpowiedzialne za markę studio Turbine Entertainment.

To jest dodatek do gry The Lord of the Rings Online.

RPG | PvP | PvE | MMORPG | Władca Pierścieni | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan Premiera PC

15października2012

pudełko PL

15października2012

producent: Turbine Entertainment wydawca: Codemasters wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan

World of Warcraft

Dark Age of Camelot

EverQuest II

The Lord Of The Rings Online: Riders Of Rohan to czwarte rozszerzenie popularnego MMORPG-a od Turbine Entertainment, którego rozgrywka toczy się w tolkienowskim Śródziemiu. Jak sugeruje podtytuł, tym razem gracze odwiedzają równiny Rohanu, rozległej krainy położonej na wschód od Isengardu, zamieszkanej przez nieustraszonych wojowników i znakomitych jeźdźców.

Drużyna Pierścienia zostaje rozdzielona pod Amon Hen, a Aragorn, Legolas i Gimli ruszają w pościg za oddziałem Uruk-hai, który uprowadził ich towarzyszy. Tymczasem, na Rohan padł cień Isengardu. Kraj pogrążony jest w wojnie, a kompanie orków spod znaku Białej Ręki bezkarnie plądrują okoliczne wioski. Młody dowódca, Burnoth, syn Baldega, wraz z towarzyszami podejmuje walkę w obronie ojczyzny. Gracz ma za zadanie wesprzeć wojowników Rohanu w zmaganiach z wszechobecnymi siłami zła oraz zawrzeć sojusz z Entami, prastarymi mieszkańcami lasu Fangorn.

Dodatek powiększa świat gry o Rohan – obszar dwukrotnie większy od kopalni Moria (wprowadzonej w pierwszym dodatku), oraz dwie mniejsze lokacje – wzgórze Amon Hen i obrzeża Fangornu. Wraz z przekroczeniem wymaganego 75 poziomu doświadczenia przed graczem otwierają się nie tylko nowe tereny, ale i świeże elementy rozgrywki. Najważniejszym z nich jest możliwość walki z siodła rumaka wojennego, którego otrzymujemy po wykonaniu specjalnego zadania fabularnego. Ów wierny wierzchowiec jest czymś znacznie więcej niż tylko środkiem transportu – stanowi nieocenione wsparcie w walce z nowymi typami przeciwników, z jeźdźcami wargów na czele. Podobnie jak sterowana przez gracza postać, awansuje on na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywa nowe umiejętności zwiększające jego skuteczność bojową, dając mu chociażby możliwość tratowania i kopania wrogów. Nasz bohater, siedząc na końskim grzbiecie, ma dostęp do nowych, unikalnych zdolności, ale korzystać też może z niektórych już posiadanych. Co więcej, sprzymierzenie się z innymi graczami dosiadającymi rumaka daje ciekawe opcje taktyczne, jak na przykład flankowanie czy szarża.

Oprócz misji związanych z głównym wątkiem, The Lord Of The Rings Online: Riders Of Rohan oferuje setki zadań pobocznych, w tym zadania dzienne, których wykonywanie powoli, acz systematycznie przyczynia się do odbudowy spalonego miasta, Snowborn. Motywację do ich wykonywania daje również fakt, że limit doświadczenia postaci został zwiększony do 85 poziomu.

Twórcy poświęcili sporo uwagi, by jak najdokładniej odwzorować krajobraz i architekturę typową dla Rohanu. W rezultacie, gracz podziwiać może rozległe równiny, kwieciste łąki oraz drewniane domy z dachami pokrytymi strzechą. Dodatek wprowadza także kilka usprawnień technicznych, obejmujących między innymi poprawione oświetlenie i lepszą fizykę roślinności.

Mimo, że rozszerzenie, tak jak i od jakiegoś czasu sama gra, jest darmowe, osoby, które decydują się wydać na nie prawdziwe pieniądze otrzymują dodatkową zawartość, jak choćby misje i instancje wieloosobowe w znanych już lokacjach, dostęp do wszystkich nowych umiejętności, zbroję Rohirrima, powiększony ekwipunek i inne.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Lord of The Rings Online: Riders of Rohan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The Lord of The Rings Online: Riders Of Rohan Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista