Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 17:29

Założyciele Rockstar Games wśród najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii

Właściciele Rockstar Games znów znaleźli się w gronie najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Udostępnienie GTA V za darmo może jeszcze wpłynąć na ich łączny majątek, bo mikrotransakcje z trybu online cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Założyciele Rockstar Games wśród najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1
Zdecydowaliście się odebrać darmowe GTA V z Epic Games Store?
W SKRÓCIE:
  1. Sam i Dan Houser zajęli 418. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii,
  2. ich łączny majątek wynosi 310 mln funtów (1,5 miliarda złotych!),
  3. na przychody Houserów znaczny wpływ mają zyski z mikrotransakcji (m.in. z Grand Theft Auto Online).

Bracia Sam oraz Dan Houser - założyciele Rockstar Games - mają powody do radości. Ich firma stoi za hitami, które nie tylko podtrzymują wyśmienitą sprzedaż, ale też generują ogromne przychody z mikrotransakcji dostępnych w trybach wieloosobowych. Nie przeszkadza w tym także rozdawanie samym tytułów za darmo.

Obaj panowie po raz kolejny znaleźli się w pierwszej pięćsetce najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii według gazety The Sunday Times.

Fortuna założycieli Rockstar Games stale rośnie

Tygodnik ulokował Houserów na miejscu 418. na corocznej liście najbogatszych Brytyjczyków. Względem poprzedniego roku przesunęli się wzwyż o trzynaście pozycji. Zanotowali także wzrost wspólnego majątku o 10 milionów funtów (obecnie wynosi 310 mln funtów).

W stosunku do pozostałych prominentów może się to wydawać „niewielką” kwotą, ale pokazuje stałą tendencję wzrostową. Prawdopodobnie na wynik w przyszłym zestawieniu będzie pracował już tylko jeden z braci, bo Dan Houser niedawno opuścił Rockstar Games.

Założyciele Rockstar Games wśród najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii - ilustracja #2
GTA V to kura znosząca złote jaja.

Wśród osób zwiazanych z rynkiem gier najwyższą pozycję zajmuje Mel Morris, współzałożyciel firmy King odpowiedzialnej za grę Candy Crush Saga. Biznesmena znaleźć można na pozycji 266. (spadek z 230.) z majątkiem sięgającym 515 mln funtów. Morris jest także właścicielem klubu piłkarskiego Derby County.

GTA V może być za darmo, ale i tak będzie generować zyski

W tym roku Rockstar Games kilkukrotnie zaskoczył fanów swoich gier. Zaczęło się w styczniu, kiedy to hitowa gra GTA V trafiła do Xbox Game Pass. Było to o tyle niespodziewane, że produkcja stale utrzymywała się na listach najlepiej sprzedających się gier na różnych platformach, i to pomimo przeszło 6 lat na karku. Następnie „piątkę” zastąpił znacznie świeższy tytuł, czyli Red Dead Redemption 2. Fani nie musieli dodatkowo płacić za te gry, więc znacznie chętniej decydowali się na zakupy w trybach online.

W zeszłym tygodniu Internet zelektryzowała informacja o udostępnieniu za darmo GTA V w Epic Games Store. Platforma sprzedażowa nie wytrzymała ogromnego zainteresowania produkcją i przez pewien czas sprawiała swoim użytkownikom wiele problemów. Natomiast Rockstar Games zyskało na tym zabiegu rzeszę nowych graczy, których mogą skusić mikrotransakcje.

Swoją drogą nie przeszkodziło to grze w trafieniu na listę bestsellerów na Steamie. Prawdopodobnie na wynik składa się sprzedaż sprzed promocji w Epic Games Store, nadal jednak Rockstar Games jest tu największym wygranym.

  1. Oficjalna strona firmy Rockstar Games