Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 14:00

autor: Adrian Werner

GTA 5 za darmo w Epic Games Store od jutra

Szykuje się prawdziwa promocyjna bomba. Z zaufanego źródła dowiedzieliśmy się, że od jutra w Epic Games Store będzie można za darmo zdobyć pełną wersję Grand Theft Auto 5.

GTA 5 za darmo w Epic Games Store od jutra - ilustracja #1
Jeśli do tej pory nie zagraliście w GTA 5, to od jutra będziecie mogli to zrobić za darmo.

Przyzwyczailiśmy się, że Epic Games Store regularnie pozwala bez płacenia zdobyć pełne wersje gier. Następna oferta tego typu będzie jednak zaskakująca. Jak dowiedzieliśmy się od anonimowego, ale bardzo dobrze poinformowanego źródła, od jutra do 21 maja w EGS będziemy mogli za darmo otrzymać Grand Theft Auto V.

Darmowe GTA 5 ma mieć formę tzw. Premium Edition. To wydanie, poza samą grą i dostępem do Grand Theft Auto Online, oferuje również sporo dodatkowej zawartości. Tradycyjnie przypominamy, że jeśli przed jej upływem dodacie grę do swojej biblioteki w Epic Games Store, to produkcja pozostanie Wasza na zawsze, nawet gdy oferta dobiegnie końca.

GTA 5 za darmo?! Szok i niedowierzanie!

Doniesienia o tej promocji są zaskakujące, gdyż nie mamy tutaj do czynienia z produkcją, która najlepsze czasy ma za sobą. Tylko od maja 2019 r. do lutego tego roku sprzedano 10 milionów egzemplarzy GTA 5. W sumie gra rozeszła się już w ponad 120 mln sztuk na całym świecie.

Przykładowo, w ostatnim top 10 w Polsce gra zajęła siódmą pozycję, tydzień wcześniej była czwarta, a dwa tygodnie temu – pierwsza. GTA 5 było również drugim największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na rynku brytyjskim. Z kolei w USA gra od prawie 80 miesięcy nie opuściła pierwszej dwudziestki najlepiej sprzedających się gier. W marcowym rankingu zajęła pozycję numer 7.

Pompujemy GTA Online?

Powstaje więc pytanie, po co udostępniać za darmo taki przebój, skoro wciąż sprzedaje się jak szalony. Wbrew pozorom, nie jest to wcale zagranie pozbawione sensu. Obecnie autorzy zarabiają głównie na mikropłatnościach w GTA Online, a aby uzyskać dostęp do tego modułu sieciowego potrzebna jest pełna wersja GTA 5. Promocja pozwoli więc zwiększyć społeczność o dodatkowych graczy, co bez wątpienia będzie się twórcom opłacało.

W zeszłym roku Grand Theft Auto Online poradził sobie finansowo lepiej niż w 2018 r., więc twórcy najpewniej chcą podtrzymać dobrą passę projektu.

To najpewniej z tego powodu gra dołączyła także w styczniu do oferty abonamentowej usługi Xbox Game Pass, choć w tym przypadku oferta była ważna tylko przez kilka miesięcy i tydzień temu produkcje zastąpiono Red Dead Redemption 2.

A może przymiarki do promocji GTA 6?!

Od dłuższego czasu krążą również plotki o Grand Theft Auto VI. Projekt ma być już na zaawansowanym etapie produkcji i możliwe, że wkrótce zostanie oficjalnie zapowiedziany. Udostępnienie za darmo piątej części cyklu może więc być elementem kampanii marketingowej, mającej podkręcić emocje przed zapowiedzią kolejnej odsłony serii.

  1. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  2. Niesamowite szczegóły Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna
  3. GTA V - poradnik do gry
  4. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  5. Oficjalna strona Grand Theft Auto V

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej