Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2020, 21:44

autor: aadamus

Błąd GTA 5 i EGS - „na twoje konto nie można w tej chwili pobrać więcej darmowych gier”

Udostępnienie za darmo GTA 5 w Epic Games Store wzbudziło spore zainteresowanie graczy. Ruch na stronie sklepu był tak duży, że serwery zostały przeciążone. Mimo iż od startu promocji minęła doba, to nadal pojawiają się problemy. Największy z nich uniemożliwia dodanie do własnej biblioteki hitu Rockstara. Społeczność znalazła jednak rozwiązanie.

Błąd GTA 5 i EGS - „na twoje konto nie można w tej chwili pobrać więcej darmowych gier” - ilustracja #1
Darmowe Grand Theft Auto V pokonało serwery Epic Games Store.

Wczorajsze udostępnienie GTA V za darmo w Epic Games Store spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Spowodowało przeciążenie serwerów i uniemożliwiło prawidłowe funkcjonowanie platformy. Chociaż awaria została zażegana, to nadal pojawiają się drobne problemy. Jednym z nich jest pojawianie się komunikatu: „Na twoje konto nie można w tej chwili pobrać więcej darmowych gier” przy próbie odebrania produkcji Rockstara. Jeśli otrzymaliście takie powiadomienie, to nie wszystko jest jednak stracone. Według wpisu zamieszczonego na Twitterze sklepu, wystarczy odczekać dobę i ponowić próbę transakcji. Dla niecierpliwych natomiast społeczność znalazła kilka szybszych rozwiązań.

Zmiana sieci

Pierwszym i najprostszym rozwiązaniem jest zmiana sieci, do której podłączony jest komputer (via Reddit). Przed zalogowaniem się na swoje konto w Epic Games Store musisz zmienić źródło Internetu. Do tego celu można wykorzystać telefon jako modem (funkcję tę uruchamia się w ustawieniach smartfona). W ten sposób dodasz GTA V do biblioteki używając danych komórkowych. Gdy już odbierzesz produkcję, możesz wróć do sieci, z której korzystasz domyślnie, by pobrać grę.

Drugą opcją jest zalogowanie się na konto i dodanie gry z poziomu urządzenia mobilnego przy wyłączonym Wi-Fi (via Gaming Society). W ten sposób po uruchomieniu klienta na komputerze produkcja będzie znajdować się już w bibliotece, gotowa do pobrania.

Użycie VPN

Inną metodą na pozbycie się komunikatu o błędzie jest odebranie tytułu z uruchomionym VPN-em (via Attack of the Fan boy). Aby skorzystać z tego sposobu, musisz jednak posiadać specjalny program lub skorzystać z przeglądarki Opera, która ma wbudowane narzędzie tego typu.

Chcesz skorzystać VPN-a? Zajrzyj do naszego zestawienia najlepszych darmowych programów.

GTA V trafiło na rynek we wrześniu 2013 roku i od tego czasu cieszy się niemalejącą popularnością. W ostatnim top 10 najlepiej sprzedających się gier w Polsce produkcja Rockstara zajęła siódmą pozycję.

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V