Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 13:15

autor: AlexB

Red Dead Redemption 2 i DayZ od dziś w Xbox Game Pass

Dziś w usłudze Xbox Game Pass na konsolach swoją premierę mają dwie gry – Red Dead Redemption II oraz DayZ. Znika z niej za to inny hit studia Rockstar – Grand Theft Auto V.

W SKRÓCIE
  1. Dziś w usłudze Xbox Game Pass na konsole debiutują gry Red Dead Redemtpion II oraz Day Z.
  2. W tym miesiącu pojawią się w niej jeszcze dwie produkcje – Final Fantasy IX oraz Fractured Minds.
  3. Niestety, z oferty abonamentu znika dziś Grand Theft Auto V.

Dziś ma miejsce wydarzenie, na które część posiadaczy konsol Xbox One czekało od dwóch tygodni. Otóż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, listę gier dostępnych w ramach Xbox Game Passa poszerza Red Dead Redemption II. Teraz każda osoba opłacająca abonament tej usługi będzie mogła samemu ocenić, czy tryb dla pojedynczego gracza tego dzieła studia Rockstar z 2018 roku faktycznie jest tak wybitny, jak opisywali to recenzenci, oraz czy Red Dead Online rzeczywiście rozczarowuje, jak od pewnego czasu sugerują gracze. Miejcie jednak na uwadze fakt, że do zabawy przez sieć wymagany jest Xbox Live Gold.

Red Dead Redemption 2 i DayZ od dziś w Xbox Game Pass - ilustracja #1
Red Dead Redemption II jest od dziś dostępne dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass na konsoli.

To jeszcze nie wszystko. Prócz Red Dead Redemption II dziś na liście gier dostępnych w ramach Xbox Game Passa debiutuje również DayZ. Jest to produkcja, która stała się niemalże legendą wśród miłośników elektronicznej rozrywki i symbolem tzw. „wiecznych alf”. Jej pełna wersja miała premierę na konsoli Xbox One 27 marca ubiegłego roku. Jak się ona sprawuje w akcji? Debiut w usłudze Xbox Game Pass może stanowić doskonały pretekst, żeby to przetestować.

Red Dead Redemption 2 i DayZ od dziś w Xbox Game Pass - ilustracja #2
Jak sprawuje się obecnie DayZ w wersji na Xboksa One?

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejsze nowości, lecz w tym miesiącu na osoby posiadające usługę Xbox Game Pass w wersji na konsole czeka kilka innych atrakcji. Już wkrótce pojawią się w niej jeszcze dwie nowe gry. Oto one:

  1. Final Fantasy IX – od 14 maja w usłudze Xbox Game Pass
  2. Fractured Minds – od 19 maja w usłudze Xbox Game Pass

Niestety, są też także nieco mniej optymistyczne wieści. Dziś z biblioteki Xbox Game Pass znika Grand Theft Auto V. Natomiast 15 maja z oferty usunięte zostaną Black Desert, Doom, The LEGO Ninjago Movie: Gra wideo, Mega Man Legacy Collection 2, Metal Gear Survive, The Banner Saga oraz Wolfenstein II: The New Colossus.

Przypomnijmy, że subskrypcja Game Pass dostępna jest w trzech wersjach: na komputerach PC, konsolach z rodziny Xbox One oraz w wersji Ultimate łączącej dwa pierwsze rozwiązania. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Xbox Game Pass, abonament Ultimate kupicie już za 4 zł za pierwszy miesiąc tutaj. Do abonentów Game Passa trafiają także w dniu premiery wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.

  1. Oficjalna strona Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption II
  3. Oficjalna strona internetowa gry DayZ
  4. Red Dead Redemption II – poradnik do gry
  5. DayZ – poradnik do gry