Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2011, 08:22

autor: Jiker

Yakuza wyruszy na Zachód w połowie marca

Firma SEGA ogłosiła, że przygodowa gra akcji Yakuza 4 zostanie wydana na europejskim rynku 18 marca, czyli dokładnie rok po swojej japońskiej premierze (Ryu ga Gotoku 4: Densetsu wo Tsugumono). Produkcja zostanie wydana wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Firma SEGA ogłosiła, że przygodowa gra akcji Yakuza 4 zostanie wydana na europejskim rynku 18 marca, czyli dokładnie rok po swojej japońskiej premierze (Ryu ga Gotoku 4: Densetsu wo Tsugumono). Produkcja zostanie wydana wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Yakuza wyruszy na Zachód w połowie marca - ilustracja #1

W Yakuza 4 gracze po raz kolejny wcielą się w Kazumę Kiryu i wezmą udział w walce o władzę w dystrykcie Kamurocho. Jednak tym razem nie będzie on jedynym głównym bohaterem dzieła. Tych jest aż czterech: protagonistę znanego z trzech pierwszych odsłon serii uzupełnia były bezdomny (obecnie początkujący rekin finansjery) Shun Akiyama, zabójca Yakuzy Taiga Saejima oraz detektyw Masayoshi Tanimura.

Ich historie regularnie się przeplatają, doprowadzając bardzo często do niecodziennych sytuacji. Na potrzeby Yakuza 4 twórcy rozbudowali świat gry – do użytku graczy oddali m.in. dachy budynków znajdujących się w Kamurocho, lokacje ukryte pod powierzchnią dystryktu (podziemne parkingi, kanały, podejrzane meliny), a także Rojiurę, obszar umieszczony na tyłach dzielnicy. W grze znalazły się także liczne mini-gry, wpływające na żywotność produkcji, w tym tenis stołowy, baseball, golf, a także wędkowanie.

Przypominamy, że trzecia odsłona Yakuzy debiutowała na europejskim i amerykańskim rynku w marcu ubiegłego roku. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków, aczkolwiek nie zawojowała list sprzedaży, gdyż zakupiło ją około 350 tysięcy osób (nieoficjalne dane serwisu VGChartz.com). Najwyraźniej spełniło to jednak oczekiwania firmy SEGA, która już w czerwcu 2010 roku zdecydowała się oficjalnie zapowiedzieć anglojęzyczną wersję „czwórki”.

O ile Europejczycy ciągle czekają na debiut Yakuza 4, o tyle Japończycy przygotowują się już do premiery piątej odsłony serii (nie licząc historycznej Yakuza: Kenzan!). Yakuza: Of The End wprowadzi do historii Kazumy Kiryu wiele istotnych zmian. Przede wszystkim dzielnicę Kamurocho dotknie potężny kataklizm, który sprowadzi na nią tajemniczą zarazę. W jej wyniku mieszkańcy zamienią się w krwiożercze zombie. Czwórka bohaterów (Kazuma Kiryu, Goro Majima, Ryuji Goda oraz Shun Akiyama) podejmie próbę odkrycia jaka tajemnica stoi za tą katastrofą.