Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 22:02

autor: Entelarmer

Yakuza Kiwami z datą premiery na PC

Firma Sega ujawniła datę premiery gry Yakuza Kiwami na Steamie. Remake pierwszej odsłony cyklu zadebiutuje na PC w połowie lutego.

Goro Majima pozdrawia z kanałów i ujawnia datę premiery Yakuzy Kiwami. - Yakuza Kiwami z datą premiery na PC - wiadomość - 2019-01-21
Goro Majima pozdrawia z kanałów i ujawnia datę premiery Yakuzy Kiwami.

Pół rok temu dowiedzieliśmy się, że seria Yakuza w końcu zadebiutuje na komputerach osobistych, a dwa miesiące później otrzymaliśmy pierwszą z dwóch zapowiadanych produkcji – Yakuzę 0. Dziś firma Sega ujawniła termin premiery pecetowego wydania Yakuzy Kiwami – odświeżonej wersji pierwszej odsłony cyklu. Daty nie podano oficjalnie, lecz zdradzono ją na animowanym obrazku udostępnionym na Steamie, aczkolwiek pojawia się ona tylko na ułamek sekundy. Gra ukaże się na platformie firmy Valve 19 lutego.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sega w nietypowy sposób ujawnia wydanie swoich produkcji na Steamie. Podobnie było w przypadku pecetowej wersji Catherine, której „zapowiedź” ograniczyła się do udostępnienia grafiki z gry na stronie innej produkcji firmy. Sam remake pierwszej Yakuzy dotychczas był dostępny wyłącznie na konsoli PlayStation 4, na której ukazał się na Zachodzie w połowie 2017 roku. Miejmy nadzieję, że jego śladem pójdą kolejne części, w tym wydane w tym roku na PS4 Yakuza 6: The Song of Life.