Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2012, 11:26

autor: luckie

Właśnie wystartowało demo gry FIFA 13 na PC

FIFA 13 doczekała się wersji demonstracyjnej. Pecetowcy już teraz mogą sprawdzić, jak gra się w nową „fifę”. Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 muszą niestety jeszcze trochę poczekać.

Właśnie wystartowało demo gry FIFA 13 na PC - ilustracja #1
Demo gry FIFA 13 jest już dostępne na PC

Fani wirtualnej piłki nożnej mogą od dziś zagrać w demo gry FIFA 13. Jego pecetowa wersja dostępna jest do pobrania z platformy Origin. Wbrew obawom niektórych, gra ponoć działa bezproblemowo na systemie Windows XP. Xboksowcy zabawę rozpoczną między godziną 12:00 a 16:00. Demo na Xboksa 360 dostępne będzie pod tym adresem. Posiadacze PlayStation 3 na swoją wersję dema nowej „fify” będą musieli poczekać do jutra. W demie pojawia się pięć drużyn: AC Milan, Arsenal Londyn, Borussia Dortmund, Juventus Turyn oraz Manchester City. Rozgrywać można sześciominutowe mecze na Etihad Stadium w Manchesterze.

Tegoroczna odsłona sportowej serii na licencji FIFA wprowadza garść niezbędnych poprawek i nowości. Jedną z nich jest realistyczny system kontroli piłki – First Touch Control. Poprawiono również mechanikę kolizji, sztuczną inteligencję, drybling, podania i tym podobne elementy. Wersja na konsolę Xbox 360 posiadać będzie wsparcie dla kontrola ruchowego Kinect. Z kolei grajacy na PC będą mogli posłużyć się standardowym duetem – klawiaturą i myszą – z jeszcze większą niż do tej pory precyzją. FIFA 13 w pełnej polskiej wersji językowej pojawi się w naszym kraju 28 września. Gra ukaże się na platformach: PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Wii, PlayStation Vita, 3DS-a, PlayStation 2 oraz PSP.