Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Sleeping Dogs, MotorStorm, DUST 514) 14/8/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gry Sleeping Dogs, beta testach DUST 514, wynikach sprzedaży serii MotorStorm, a także dacie premiery konsoli NeoGeo X Gold. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Double Fine Bundle

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Double Fine Bundle, w skład którego wchodzą trzy gry: Costume Quest, Psychonauts oraz Stacking. Dzieła studia Double Fine możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Pakiet kosztuje 13,49 euro (ok. 55 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Yager Development

Jorg Friedrich ze studia Yager Development powiedział serwisowi Joystiq, że twórcy Spec Ops: The Line pracują obecnie nad „dużym projektem”. Niestety nie zdradził, czym może być nadchodząca produkcja. W tym samym wywiadzie powiedział, że sprzedaż gry Spec Ops: The Line nie była najlepsza, co może poddawać w wątpliwość powstanie ewentualnej kontynuacji.

Sleeping Dogs

Firma Square Enix zapowiedziała, że nadchodząca gra Sleeping Dogs (europejska premiera w ten piątek) będzie otrzymywać dodatki DLC przez sześć miesięcy od swojego debiutu. Retro Triad Pack to pierwsze DLC, które wprowadzi nowy pojazd oraz strój poprawiający statystyki głównego bohatera. Rozszerzenie powinno pojawić się w momencie premiery gry. We wrześniu mamy spodziewać się Racing Pack oraz SWAT Pack – ich zawartość pozostaje jednak nieznana.

Wieści ze świata (Sleeping Dogs, MotorStorm, DUST 514) 14/8/12 - ilustracja #1
Posiadacze gry Sleeping Dogs mogą liczyć na wiele dodatków DLC

NeoGeo X Gold

Poznaliśmy datę premiery przenośnej konsoli NeoGeo X Gold Entertainment System, która została zapowiedziana w marcu. Platforma sprzętowa firmy SNK Playmore zadebiutuje na świecie 6 grudnia bieżącego roku w sugerowanej cenie 199 dolarów (ok. 665 złotych bez podatku VAT). Konsola będzie posiadać dwadzieścia fabrycznie zainstalowanych klasyków z automatów NeoGeo w wersjach anglojęzycznych. Ich listę znajdziecie w poprzedniej wiadomości.

Shining Ark

Firma Sega zarejestrowała znak towarowy Shining Ark w Japońskim Urzędzie Patentowym. Może to zwiastować nową część serii RPG, której ostatnia odsłona pod postacią Shining Blade pojawiła się na PSP. W 1996 roku na rynku zadebiutowała gra Shining the Holy Ark w wersji na konsolę Sega Saturn. Możliwy jest zatem scenariusz, że Shining Ark to remake kilkunastoletniego klasyka.

System Shock 2

Amator-programista Mark Valentine stworzył pierwszy poziom z gry System Shock 2 w oparciu o silnik Source. Jego dzieło możecie obejrzeć na poniższym filmie – twórca starał się jak najwierniej odwzorować znany etap z kultowej produkcji. Projekt uzyskał na tyle duży rozgłos, że Valentine już poszukuje osób chętnych do współpracy przy tworzeniu pełnoprawnego moda.

DUST 514

Amerykańscy subskrybenci usługi PlayStation Plus otrzymają dostęp do beta testów gry DUST 514, które potrwają od 21 sierpnia do 4 września. Firma Sony do tej pory nie potwierdziła, czy podobna promocja będzie dotyczyć także abonentów PlayStation Plus z Europy. Najpóźniej do jutra powinno pojawić się ogłoszenie dotyczące najnowszej oferty PlayStation Plus dla Starego Kontynentu i wtedy powinniśmy wiedzieć coś więcej na ten temat.

MotorStorm

Pete Smith z zespołu Sony XDev Studio Europe ogłosił w trakcie imprezy GDC Europe, że wszystkie części serii MotorStorm sprzedały się jak dotąd łącznie w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy. W sumie do tej pory wydano pięć gier z tego cyklu, które pojawiły się na PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation 2 oraz PSP.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.