Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 13:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Sanctum, Resident Evil Revelations, Project Tank) 10/5/13

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Resident Evil Revelations, darmowym weekendzie z grą Sanctum, a także chińskiej produkcji Project Tank łudząco podobnej do World of Tanks. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Elemental: Fallen Enchantress

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Elemental: Fallen Enchantress. Dzieło studia Stardock możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 8,49 euro (ok. 35 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

RedKit

Polskie studio CD Projekt Red przez pomyłkę udostępniło przedwcześnie zestaw narzędzi RedKit, pozwalających na modyfikowanie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Deweloper szybko zablokował możliwość ściągnięcia RedKita, ale jednocześnie zapowiedział, że zostanie on oficjalnie wypuszczony dla graczy w niedalekiej przyszłości. Te osoby, które zdążyły pobrać zestaw narzędzi, mogą używać go bez przeszkód – twórcy zapewniają, że jest to oficjalne, w pełni legalne oprogramowanie.

Resident Evil Revelations

Firma Capcom ogłosiła, że demo gry Resident Evil Revelations zostanie udostępnione 14 maja na Xbox Live, Steam, Nintendo eShop (wersja na Wii U) oraz amerykańskim PlayStation Network. Europejscy użytkownicy PlayStation Network tradycyjnie będą musieli poczekać dzień dłużej. Zawartość wersji demonstracyjnej nie jest jeszcze znana. Całkiem możliwe, że nie będzie się ona niczym różnić od tej dostępnej dla posiadaczy 3DS-a.

Premiera Resident Evil Revelations na pecetach i konsolach stacjonarnych odbędzie się 24 maja - Wieści ze świata (Sanctum, Resident Evil Revelations, Project Tank) 10/5/13 - wiadomość - 2013-05-10
Premiera Resident Evil Revelations na pecetach i konsolach stacjonarnych odbędzie się 24 maja

Arcane Saga Online

Studio Netmarble ogłosiło rozpoczęcie zamkniętych beta testów gry Arcane Saga Online w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej. Potrwają one do 12 maja. Wszystkie postacie utworzone do tego czasu zostaną usunięte i nie będą aktywne po premierze pełnej wersji. Gracze zatrzymają jedynie nazwy swoich bohaterów. Jeśli chcecie wziąć udział w beta testach, musicie wejść na oficjalną stronę internetową i pobrać klienta gry.

Sanctum

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam trwa Darmowy Weekend z grą Sanctum. Oznacza to, że do godziny 22:00 w niedzielę można testować ten tytuł bez uiszczania żadnych opłat. Jeśli produkcja zespołu Coffe Stain Studios przypadnie Wam do gustu, to do 13 maja (godzina 19:00) zakupicie ją o 75% taniej niż zwykle za 2,49 euro (ok. 10 zł).

Lock On: Flaming Cliffs 3

Wczoraj miała miejsce premiera gry Lock On: Flaming Cliffs 3. Produkcja studia Eagle Dynamics jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej w cenie 49,99 dolarów (ok. 159 zł). Jest to kolejny dodatek do popularnego symulatora lotniczego Lock On: Modern Air Combat. Rozszerzenie do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry lub jednej z poprzednich odsłon Lock On: Flaming Cliffs.

Origin

Firma Electronic Arts w najbliższych tygodniach wypuści aktualizację 9.2.1 usługi Origin. Od dzisiaj mogą ją testować posiadacze pecetów, którzy zgodzili się na branie udziału w beta testach. Wersja 9.2.1 wprowadza usprawniony wygląd menu, a także możliwość archiwizowania transmisji na żywo. Oprócz tego będą dodatkowe opcje dla użytkowników 64-bitowych systemów operacyjnych oraz funkcja śledzenia osiągnięć zdobywanych w Battlefield 3, Mass Effect 3 i Dead Space 3.

SCE Santa Monica

Studio SCE Santa Monica zatrudni starszego projektanta walk do prac nad „następnym projektem” twórców serii God of War. Treść ogłoszenia nie zdradza zbyt wielu informacji na temat tajemniczej produkcji. Wiadomo jednak, że wybrany pracownik zajmie się m.in. opracowaniem bossów do wspomnianego projektu. Naturalnym domysłem wydaje się być kolejna część cyklu God of War, ale na razie jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek potwierdzenie tej teorii.

Project Tank

Studio Wargaming (World of Tanks) pozwało dwie chińskie firmy pracujące nad grą Project Tank. Deweloper zarzuca chińskim deweloperom, że Project Tank jest „niepokojąco podobny” do World of Tanks. Patrząc na screeny porównawcze opublikowane przez serwisu Kotaku, faktycznie coś jest na rzeczy. Co ciekawe, oskarżone firmy bronią swoich racji twierdząc, że nie miały zamiaru w żaden sposób konkurować z World of Tanks, a wszelkie elementy graficzne w Project Tank są zwyczajną próbą zrekonstruowania realiów II wojny światowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: