Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 12:22

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Xbox Infinity oficjalną nazwą nowej konsoli firmy Microsoft?

Wygląda na to, że Xbox Infinity to oficjalna nazwa konsoli nowej generacji firmy Microsoft, której pokaz odbędzie się 21 maja. Twierdzą tak zaznajomione ze sprawą źródła serwisu International Business Times UK.

Serwis International Business Times UK donosi o prawdopodobnej nazwie Xboksa nowej generacji. Chociaż informacja nie została potwierdzona przez firmę Microsoft, to wyciek loga wskazuje na jej wiarygodność.

Zdaniem redaktorów International Business Times UK, nowa konsola amerykańskiego giganta zadebiutuje na rynku pod nazwą Xbox Infinity. Wiadomość jest oparta na „źródłach powiązanych z dewelopingiem nowego Xboksa”. Mówią one również o tym, że studia deweloperskie są już w posiadaniu tzw. dev kitów, czyli narzędzi umożliwiających tworzenie gier na omawianą konsolę. Nie byłoby to wielką niespodzianką, jako że 21 maja mamy doczekać się oficjalnej zapowiedzi sprzętu.

Czy tak wygląda oficjalne logo nowego Xboksa? - Xbox Infinity oficjalną nazwą nowej konsoli firmy Microsoft? - wiadomość - 2013-05-10
Czy tak wygląda oficjalne logo nowego Xboksa?

Nazwę Xbox Infinity zdaje się potwierdzać logo, które wyciekło na stronie Reddit. Obrazek przedstawia zapis słowa „Infinity” znakiem nieskończoności. Towarzyszy mu hasło reklamowe: „Nieskończona rozrywka. Nieskończone możliwości”. Do tej pory nowy Xbox w mediach był określany często jako Durango. Mówiło się bowiem o tym, że taka jest kodowa nazwa kolejnej platformy sprzętowej Microsoftu.

Należy wziąć pod uwagę, że powyższe doniesienia należy wciąż traktować w kategorii „plotek i spekulacji”, bo tak określiła je firma Microsoft w specjalnym oświadczeniu dla serwisu International Business Times UK. Oficjalną nazwę nowego Xboksa i więcej szczegółów na jego temat powinniśmy poznać 21 maja. Tego dnia w Redmond w stanie Waszyngton odbędzie się pokaz konsoli.