Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Kot w butach (PC)
OkładkaKot w butach (PC)

Kot w butach PC

Kot w butach to adresowana do najmłodszych odbiorców gra zręcznościowa z elementami przygodówki. Fabuła luźno nawiązuje do motywów ludowej baśni.

Zręcznościowe | dla dzieci | bajki | elementy przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kot w butach Premiera PC

7września2007

pudełko PL

7września2007

producent: Rhema Group wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kot w butach to jedna z czterech (obok Królowej śniegu, Calineczki i Królewny na ratunek) gier dla dzieci wyprodukowanych przez koszalińską firmę Rhema Group i opartych o motywy popularnych baśni ludowych.

Fabuła gry luźno nawiązuje do motywów bajki spopularyzowanej przez Charles'a Perraulta. Gracze poznają dalsze losy tytułowego bohatera oraz jego przyjaciela – młynarczyka Janka. Chłopiec został schwytany i uwięziony przez Wielkiego Czarnoksiężnika, a dzielny kot, nie zważając na niebezpieczeństwa, rusza na pomoc.

Rozgrywka łączy elementy platformówki, przygodówki oraz gry logicznej. Kierując poczynaniami Kota w Butach gracz przemierza bajkowy świat, w którym wykonuje zlecane mu zadania, rozwiązuje proste zagadki logiczne, a także walczy z przeciwnikami. Intuicyjnie prosty system sterowania zaprojektowany został specjalnie z myślą o najmłodszych odbiorcach.

Oprawa wizualna gry zdecydowanie odbiega od współczesnych standardów. Trójwymiarowe środowisko graficzne jest bardzo skąpe w detale, a uwagę przykuwa przede wszystkim żywa kolorystyka oraz nietypowe ozdobniki ekranu gry stylizowane na widownię teatru.

Ostatnia modyfikacja 8 maja 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Kot w butach cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Kot w butach: Odpowiednia dla każdego wieku.

Kot w butach Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7