Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Jungleboy (PC)
OkładkaJungleboy (PC)

Jungleboy PC

Jungleboy to stworzona przez krakowskie studio In Images platformówka 2D. Gracze poznają perypetie tytułowego bohatera, który przemierza pełne niebezpieczeństw lokacje w poszukiwaniu diamentów i magicznych statuetek.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jungleboy Premiera PC

4czerwca2009

pudełko PL

4czerwca2009

producent: In Images wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jungleboy to efekt współpracy firmy Kapelusznik Multimedia oraz krakowskiego studia In Images. Produkcja powstała na zlecenie wydawnictwa Play-publishing, specjalizującego się w prostych grach adresowanych do młodych graczy.

Głównym bohaterem gry jest tytułowy chłopiec, w którym dopatrzyć można się podobieństw do znanych z literatury postaci Mowgliego (Księga dżungli)i Tarzana (cykl powieści Edgara Rice'a Burroughsa). Młody heros przemierza pełne niebezpieczeństw lokacje w poszukiwaniu diamentów oraz magicznych statuetek.

Rozgrywka bazuje na mechanizmach klasycznych platformówek 2D. Gracz kieruje poczynaniami herosa obserwując akcję z boku, a zabawa polega głównie na przeskakiwaniu pomiędzy platformami, unikaniu pułapek oraz walce z przeciwnikami, wśród których pojawiają się m.in. goryle, węże i wrogo usposobieni tubylcy. Wynik punktowy zależy od liczby zebranych po drodze diamentów i statuetek.

Jungleboy to produkt skierowany bezpośrednio do dzieci. Twórcy zadbali więc o to, by system sterowania był wyjątkowo prosty i intuicyjny. Gra praktycznie pozbawiona jest też elementów przemocy (nawet walka z przeciwnikami ma czysto umowny charakter).

Produkcja studia InImages wyróżnia się kreskówkową stylistyką oprawy wizualnej. Żywa kolorystyka lokacji oraz wzbudzający sympatię główny bohater powinny przypaść do gustu najmłodszym odbiorcom.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Jungleboy cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Jungleboy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jungleboy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256 MB RAM
  • Windows XP/Vista