Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2012, 12:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Max Payne 3, Guild Wars 2, Awesomenauts) 25/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej produkcji Awesomenauts w ofercie PlayStation Plus, dwóch płytach DVD w pudełkach z grą Max Payne 3 w wersji na Xboksa 360, a także opcji transferu konta w Guild Wars 2.

Numen: Contest of Heroes

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Numen: Contest of Heroes. Dzieło zespołu Cinematix Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Double Fine

Studio Double Fine udostępniło 30-sekundowy film przedstawiający animację brodatego mężczyzny zmierzającego do pobliskiego domu. Wbrew pozorom nie jest to fragment rozgrywki nadchodzącej przygodówki ufundowanej przez graczy za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Tim Schafer (założyciel Double Fine) stwierdził, że to jedynie testowe demo technologiczne. W pełnej okazałości obejrzycie je na łamach serwisu Destructoid.

Max Payne 3

Firma Rockstar Games potwierdziła za pośrednictwem Twittera, że gra Max Payne 3 w wersji na Xboksa 360 zostanie zapisana na dwóch płytach DVD. W ten sposób podzielono kampanię dla jednego gracza, więc w czasie jej przechodzenia użytkownik X360 będzie zmuszony do jednokrotnej zmiany nośnika.

Wieści ze świata (Max Payne 3, Guild Wars 2, Awesomenauts) 25/4/12 - ilustracja #1

QuakeCon

Tegoroczna edycja imprezy QuakeCon odbędzie się w dniach 2-5 sierpnia. Chociaż będzie ona otwarta dla wszystkich, to pojawiła się również możliwość odpłatnej rezerwacji miejsca, co będzie się wiązać z dostępem do specjalnych nagród i udziałem w różnych wydarzeniach. Rezerwacji będzie można dokonywać za kilkanaście dni pod tym adresem, a listę elementów do nabycia zamieścił m.in. serwis Game Informer.

Dead Space / Evochron Mercenary

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazły się gry Dead Space, Dead Space 2 oraz Evochron Mercenary. Poszczególne pozycje możecie aktualnie nabyć odpowiednio za 2,49 euro (ok. 10 złotych), 7,50 euro (ok. 32 złotych) oraz 8,99 euro (ok. 38 złotych). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Zwei

Studio Tango Gameworks założone przez Shinji Mikamiego (twórcę serii Resident Evil) pracuje nad grą Zwei. Na razie na jej temat nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że będzie zawierała elementy charakterystyczne dla gatunku survival horror, a Mikami jest dyrektorem projektu. Prawdopodobnie będzie to jego ostatnie dzieło, gdyż później chce zająć się zarządzaniem zespołem Tango Gameworks.

Awesomenauts

Jedną z darmowych produkcji oferowanych abonamentom PlayStation Plus w maju będzie gra Awesomenauts. To kolejny premierowy tytuł, który otrzymają subskrybenci wspomnianej usługi. Szczegóły na temat majowej oferty PlayStation Plus znajdziecie na europejskim blogu PlayStation. Awesomenauts zadebiutuje 2 maja na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live w cenie ok. 36 złotych lub 800 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Max Payne 3, Guild Wars 2, Awesomenauts) 25/4/12 - ilustracja #2

Guild Wars 2

Firma ArenaNet ogłosiła, że w nadchodzącej grze MMO Guild Wars 2 będziemy mogli przenosić swoje konta pomiędzy serwerami. Taka usługa ma kosztować 1800 gemów (wirtualna waluta) i skorzystamy z niej co najwyżej raz na tydzień. Spowoduje ona przeniesienie wszystkich postaci stworzonych w obrębie danego profilu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: