Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2012, 14:28

autor: Hed

Liquid Entertainment pracuje nad kontynuacją Battle Realms?

Liquid Entertainment najwyraźniej myśli o stworzeniu kontynuacji swojej strategii czasu rzeczywistego Battle Realms. Wzmianki na temat „nowego wydania” z serii pojawiły się na oficjalnej stronie dewelopera.

Liquid Entertainment pracuje nad kontynuacją Battle Realms? - ilustracja #1

Studio Liquid Entertainment zasugerowało na oficjalnej stronie, że w przygotowaniu znajduje się nowa odsłona strategii czasu rzeczywistego Battle Realms. „Po ponad dziesięciu latach od premiery w 2001 roku, zbliżamy się do nowego wydania gry na współczesnych pecetach” – czytamy w jednym z tegorocznych wpisów. Pod koniec marca deweloper potwierdził, że fani tego uniwersum mogą spodziewać się dobrych wieści i jednocześnie przesyłać swoje uwagi na temat gry.

„Szukamy ludzi, którzy chcieliby zobaczyć następnego wielkiego RTS-a z serii Battle Realms i przekazali nam wiedzę zdobytą podczas wielu lat grania” – napisał Ed Del Castillo, prezes Liquid Entertainment. Deweloperzy zbierają pomysły odnośnie tego jak mogłaby wyglądać nowa gra i szukają informacji na temat błędów w pierwowzorze. Gracze mogą wysyłać opinie na specjalny adres email samego Castillo, stworzony specjalnie na potrzeby tego projektu.

Liquid Entertainment pracuje nad kontynuacją Battle Realms? - ilustracja #2

Trudno powiedzieć, czy twórcy będą w stanie przywrócić do życia Battle Realms, bo na razie przekazy z ich strony są dość mgliste i enigmatyczne (na forum studia pojawiła się też wzmianka o nowej, przeglądarkowej grze z serii, najwyraźniej tworzonej przez fanów). Od marcowych obietnic minęło trochę czasu, a nie pojawiły się żadne nowe wieści. Mimo tego, trzymamy kciuki za Liquid Entertainment, bo pierwszy Battle Realms był naprawdę imponujący.

Battle Realms to strategia czasu rzeczywistego, która w 2001 zachwyciła recenzentów i graczy świetną rozgrywką oraz dobrą grafiką. Gra doczekała się dodatku Winter of the Wolf. W ubiegłym roku Liquid ogłosił, że przeniesie markę na urządzenia mobilne – Battle Realms w wersji na iOS i Android będzie jednak karcianką. Ta mniejsza produkcja ma pojawić się w tym roku.

  1. Oficjalna strona Liquid Entertainment