Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Realms: Winter of the Wolf (PC)

Battle Realms: Winter of the Wolf PC

Samodzielny dodatek do Battle Realms, opowiadający o heroicznej walce klanu Wilka pragnącego wyrwać się z niewoli, wprowadzający gracza we wcześniejszą historię świata Battle Realms.

To jest dodatek do gry Battle Realms.

Strategiczne | fantasy | RTS

PC Windows
Okładka Battle Realms: Winter of the Wolf (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2002

Battle Realms: Winter of the Wolf to samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Battle Realms, fabularnie rozgrywający się przed wydarzeniami przedstawionymi w pełnej wersji gry. Jest to epicka opowieść o heroicznej walce klanu Wilka pragnącego wolności, wprowadzająca gracza we wcześniejszą historię świata Battle Realms. Akcja Winter of the Wolf rozgrywa się siedem lat przed wydarzeniami z Battle Realms. Ludzie z Klanu Wilka już od trzydziestu lat znajdują się w niewoli klanu z pod znaku Lotusa, wykorzystującego ich jako siłę roboczą w kopalniach. Jednak nowym przywódcą Klanu Wilka zostaje Grayback, który postanawia zjednoczyć wszystkie Wilki i poprowadzić je ku wolności. Na jego wezwanie stają wszyscy niewolnicy, niektórzy uzbrojeni w bojowe młoty, inni wyposażeni we wrzącą smołę wypalającą ciała wrogów do kości, a nawet śmiali wojownicy o pięściach twardych jak głazy. Aby pokonać przeważające siły wroga Grayback musi wykorzystać wszystkie ich umiejętności, odzyskać moce zaginionych Druidek i przekonać swych towarzyszy niedoli do zaryzykowania wszystkiego w imię wolności.

Oprócz oryginalnej wersji Battle Realms zawiera on dwanaście nowych misji, nowe bronie, osiem nowych jednostek i czterech nowych Mistrzów Zen, po jednym dla każdego klanu, a także nowe tryby rozgrywki. Dotychczas używane bronie klanu Wilka zyskały nowe możliwości, pozwalając kruszyć łańcuchy, burzyć kamienne barykady czy palić wrogów przy pomocy wybuchowych gazów. Dzięki zimowej scenerii, w której na śniegu zostają ślady kroków, a ciepły oddech zamienia się w mgiełkę, pozwala na odczucie „żywego świata”. Zmodernizowano interfejs użytkownika, dzięki czemu łatwiej zarządzać jednostkami i kontrolować je w czasie walki. Poprawiono również interfejs do rozgrywki wieloosobowej, w której może wziąć udział do 8 graczy jednocześnie w sieci lokalnej lub Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.55 / 10 na podstawie 284 ocen czytelników.

Gry podobne do Battle Realms: Winter of the Wolf

Wymagania wiekowe Battle Realms: Winter of the Wolf

12+

Wymagania sprzętowe Battle Realms: Winter of the Wolf

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 750MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D, 600 MB HDD

Battle Realms: Winter of the Wolf - recenzja gry

Recenzja 4 marca 2003, 14:46

Sprawowanie kontroli nad jednostkami jest wciąż chaotyczne. Pomyłka w czasie bitwy (i nie tylko) może się zdarzyć zbyt łatwo. Najbardziej denerwujący jest fakt, kiedy w ferworze walki wojska miast atakować zmierzają we wskazanym kierunku. Bywa tak też z powodu szybko poruszających się jednostek wroga. Innym razem polecenie podbiegnięcia do wskazanego miejsca interpretowane jest jako rozkaz podejścia. Sztuczna inteligencja jest jedną z lepszych, ale ma swoje słabe punkty. Z jednej strony łucznicy strzelają dalej niż „wzrokiem sięgnąć” ale z drugiej piechota odpowiada na każdy ostrzał (chyba, że da się jej wyraźny rozkaz pozostania w miejscu, co w przypadku zasadzki jest rozwiązaniem najgorszym).