Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 16:05

autor: Hed

Wieści ze świata (Imperium Galactica, Prison Architect, Killzone Najemnik) 1/8/13

Dziś piszemy m.in. o wstrzymaniu prac nad kontynuacją serii Imperium Galactica, nowej aktualizacji do Prison Architect oraz starcie zamkniętych beta-testów Killzone Najemnik. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Frozen Synapse

Ofertą dnia na Steamie jest Frozen Synapse, niezależna gra taktyczna, która zebrała bardzo pochlebne recenzje. Produkcję można kupić za jedyne 4,59 euro, czyli około 19 zł. Przeceną objęto także edycję specjalną gry (zawierającą dwa egzemplarze), ścieżkę dźwiękową i dodatek Red.

Imperium Galactica

Studio Digital Reality ogłosiło, że prace nad nową odsłoną serii Imperium Galactica zostały wstrzymane. Co ciekawe, deweloper twierdzi, że ta decyzja wynika z wątpliwości odnośnie jakości produktu, a nie kwestii finansowych. Podobno prace nad projektem nie szły dobrze, więc autorzy uznali, że kontynuowanie ich nie ma sensu. Ostatni raz o produkcji mówiono w ubiegłym roku, kiedy Digital Reality pokazało w akcji silnik Stargazer. Sam producent funkcjonuje w branży od dawna i ma na koncie takie tytuły jak Reunion, Imperium Galactica oraz Hegemonia. Najnowszą pozycją Digital Reality jest Sine Mora, przygotowana we współpracy z Grasshopper Manufacture.

Prace nad następną częścią Imperium Galactica zostały wstrzymane. - Wieści ze świata (Imperium Galactica, Prison Architect, Killzone Najemnik) 1/8/13 - wiadomość - 2013-08-01
Prace nad następną częścią Imperium Galactica zostały wstrzymane.

Prison Architect

Gra Prison Architect otrzymała sporą aktualizację, która wprowadziła parę nowych elementów. Najważniejszym jest motyw kontrabandy, czyli przemytu i handlu nielegalnymi dobrami, w tym narkotykami czy alkoholem. Butelkę z „wodą ognistą” więźniowie mogą wykraść na przykład z pokoju administratora. Oprócz tego, skazańcy spróbują wejść w posiadanie śrubokrętów, pił czy młotków z warsztatu, środków medycznych ze szpitala i innych, znacznie bardziej niebezpiecznych przedmiotów przekazanych podczas wizyt. Oczywiście jako zarządcy więzienia musimy przeciwdziałać tym procederom, instalując wykrywacze metalu i rozstawiając strażników. Prisoner Architect jest dostępny w wersji alfa.

Killzone Najemnik

Firma Sony ogłosiła, że ruszyły zamknięte testy trybu multiplayer w Killzone Najemnik, strzelanki skierowanej na konsolę PlayStation Vita. Osoby, które zyskały dostęp do bety powinny otrzymać powiadomienie drogą mailową. Koncern dodał, że zaprezentowana wersja gry pozwoli graczom dostosować swoją postać i wybrać jeden z wielu stylów walki, od frontalnego ataku aż po działanie z ukrycia. W planach jest także otwarta beta, która rozpocznie się w sierpniu. Killzone Najemnik trafi do sprzedaży na początku września.

Gran Turismo 6

Wydane niedawno demo Gran Turismo 6 zostało pobrane 1,3 miliona razy ze sklepu PlayStation Store. Duże zainteresowanie nową odsłoną wyścigów studia Polyphony Digital wiąże się po części z tym, że wersja demonstracyjna jest powiązana z zawodami GT Academy, w których można wygrać wycieczkę i szkolenie na torze Silverstone. Demo Gran Turismo 6 będzie dostępne do ściągnięcia do końca sierpnia.

Crackdown i Dead Rising 2

Poznaliśmy kolejne pełne gry oferowane użytkownikom płatnej wersji usługi Xbox LIVE na Xboksie 360 bez dodatkowych opłat. Od dzisiaj do 15 sierpnia posiadacze kont złotych mogą ściągnąć grę Crackdown, za którą normalnie trzeba zapłacić 800 punktów Microsoftu. 16 sierpnia promocją zostaną objęte Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Case Zero.

Cliff Bleszinski

Cliff Bleszinski, były pracownik Epic Games i współtwórca serii Gears of War, pokazał przedsmak swojego nowego projektu. Obrazek opublikowany na Twitterze przedstawia żołnierza stojącego na brzegu rzeki, płynącej przez kanion. Na screenie widać także łódź patrolową oraz instalacje wojskowe w tle. Bleszinski zdradził, że grafikę przygotowała Shaddy Safadi, która wcześniej pracowała przy The Last of Us. Niestety, deweloper nie powiedział nic więcej. Z wcześniejszych wypowiedzi wiemy, że w najbliższej przyszłości Bleszinski nie zamierza zajmować się tytułami wysokobudżetowym.

Nowy projekt Cliffa Bleszinskiego. - Wieści ze świata (Imperium Galactica, Prison Architect, Killzone Najemnik) 1/8/13 - wiadomość - 2013-08-01
Nowy projekt Cliffa Bleszinskiego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. DuckTales Remastered
 2. Deadpool: The Video Game
 3. Infested Planet
 4. Decadence: Home, Sweet Home
 5. Blood Bowl: Star Coach
 6. Left Behind 3: Rise of the Antichrist
 7. Total War: Rome II

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Watch Dogs - Aisha Tyler trailer
 2. Batman: Arkham Origins - multiplayer trailer
 3. Cloudberry Kingdom - zwiastun na premierę
 4. Pac-Man and the Ghostly Adventures – trailer
 5. DuckTales Remastered - pocztówki - Afrykańskie Kopalnie
 6. The Bureau: XCOM Declassified - You Only Live Once
 7. Killzone Najemnik - dziennik dewelopera - multiplayer i otwarta beta