Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2017, 14:55

autor: Draug

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Warner Bros., Final Fantasy XV, Project Giant Robot) 2/2/2017

Dziś piszemy o pre-loadzie plików bety Ghost Recon: Wildlands, tajemniczym ogłoszeniu od Warner Bros. zaplanowanym na 8 marca, chęci wypuszczenia Final Fantasy XV na PC ze strony reżysera gry oraz o skasowaniu Project Giant Robot na Wii U. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ghost Recon: Wildlands – ruszył pre-load plików bety

Ubisoft umożliwił pobieranie plików (pre-load) gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands przed startem zamkniętych beta-testów, które odbędą się w dniach 3–6 lutego (dzięki, GameSpot). W przypadku PlayStation 4 na ściągnięcie czeka 21,5 GB danych, na pozostałych platformach sprzętowych (PC, XOne) powinna to być zbliżona wartość.

Nowa gra od Warner Bros. zostanie zapowiedziana 8 marca?

Serwis IGN France otrzymał od firmy Warner Bros. Interactive Entertainment bardzo ciekawą wiadomość, do której dołączono obrazek widoczny poniżej. Najwyraźniej 8 marca nastąpi jakieś ważne ogłoszenie. Czego będzie dotyczyło? Być może nowej gry o Batmanie od zespołu WB Games Montreal, o której plotki słyszeliśmy już jesienią. A może kontynuacji Śródziemia: Cienia Mordoru, o której też mówiło się jakiś czas temu? Ewentualnie dowiemy się, nad czym pracuje studio RockSteady, odkąd skończyło Arkham Knighta. Albo chodzi po prostu o kolejną porcję informacji w temacie Injustice 2. Jak widać, możliwości jest wiele, stylistyka grafiki pasuje do każdej z nich. O co naprawdę chodzi, przekonamy się za niewiele ponad miesiąc.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Warner Bros., Final Fantasy XV, Project Giant Robot) 2/2/2017 - ilustracja #1

Reżyser Final Fantasy XV chce wypuścić grę na PC

W wywiadzie dla cotygodniowego wydania magazynu Famitsu reżyser Final Fantasy XV, Hajime Tabata, oznajmił, że chciałby wypuścić tę grę na PC w ramach „próby technologii”:

„Chcę pokazać pecetowcom, jak Final Fantasy XV działa na mocnych maszynach, jest to również nasze osobiste życzenie. Ponadto spróbowałbym się w tworzeniu na PC, by doświadczyć unikalnego sposobu grania na tej platformie, z kreowaniem własnych misji czy eksplorowaniem świata z użyciem rzeczy takich jak mody.”

Niestety, wypowiedź Tabaty należy traktować raczej w kategorii złego, a nie dobrego znaku. Gdyby firma Square Enix faktycznie miała w bieżących planach pecetową wersję Final Fantasy XV, Tabata raczej nie mógłby powiedzieć nic innego niż: „Bez komentarza”. A może nie? Może Japończycy faktycznie pichcą już wersję na komputery osobiste, a reżyser gry tylko tworzy zasłonę dymną – czego życzę sobie i Wam (dzięki, Gematsu).

Project Giant Robot na Wii U został skasowany

Jeśli pamiętacie nowości zapowiedziane przez Nintendo na targach E3 2014 (albo kojarzycie laureatów Vaporware Awards 2016 serwisu Wired), może nazwa Project Giant Robot coś Wam mówi. W przeciwnym wypadku spieszę z wyjaśnieniem, że miała to być zaprojektowana po części przez legendarnego Shigeru Miyamoto gra na Wii U, w której toczylibyśmy pojedynki między wielkimi robotami, korzystając z unikalnych właściwości GamePada. „Miała być”, bo gigant z Kioto oficjalnie potwierdził serwisom GameSpot i Polygon, że produkcja Project Giant Robot została zawieszona. I nic dziwnego, zważywszy że produkcja samej konsoli Wii U uległa już wstrzymaniu, a na rynek z początkiem marca wchodzi jej następca – Switch.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Warner Bros., Final Fantasy XV, Project Giant Robot) 2/2/2017 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: