Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2016, 11:45

autor: Entelarmer

Wired ogłasza Vaporware Awards 2016

Magazyn Wired po raz kolejny przyznał nagrody Vaporware Awards. Redakcja wyróżniła produkcje, na które czekamy o wiele za długo, w tym Star Citizen oraz Beyond Good & Evil 2.

Od kilkunastu lat magazyn Wired przyznaje Vaporware Awards – dziś ogłoszono tegoroczną listę wyróżnionych gier. O ile jednak dowolna nominacja jest zwykle powodem do dumy, o tyle wyróżnienie przez amerykański magazyn raczej nie cieszy twórców gier. Redakcja wybiera bowiem tytuły, które – według pierwotnych założeń – powinny ukazać się już dawno, a mimo to nie zostały jeszcze ukończone (stąd nazwa plebiscytu, bo mianem vaporware przyjęło się określać właśnie takie opóźnione produkcje). Co prawda, w tym roku doczekaliśmy się premiery dwóch długo oczekiwanych gier (Final Fantasy XV oraz The Last Guardian), a rynek pozycji AAA zdaje się mieć znacznie mniej problemów z dotrzymywaniem terminów, ale – jak czytamy w artykule na oficjalnej stronie czasopisma – na (nie)szczęście wciąż pozostają produkcje fundowane przez społeczność, ze Star Citizen na czele.

Star Citizen to nie jedyna pozycja, która każe nam na siebie długo czekać. - Wired ogłasza Vaporware Awards 2016 - wiadomość - 2016-12-28
Star Citizen to nie jedyna pozycja, która każe nam na siebie długo czekać.

Nie znaczy to, że wśród wyróżnionych pozycji znalazły się niemal wyłącznie produkcje pomniejszych twórców. Wręcz przeciwnie, na liście nie zabrakło dużych tytułów, takich jak Beyond Good & Evil 2 czy Kingdom Hearts III, na które – według redakcji Wired – czekamy zdecydowanie za długo. Można mieć jednak pewne zastrzeżenia do niektórych pozycji, na przykład The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czy nawet Star Citizen, które z różnych przyczyn nie do końca wpisują się w definicję vaporware. Pełną listę znajdziecie poniżej.

Tytuł gry

Rok ogłoszenia

Rok premiery

Beyond Good & Evil 2

2008

nieznana

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

2013

2017

Space Venture

2012

nieznana

Unsung Story

2014

nieznana

Project Phoenix

2013

nieznana

Cuphead

2014

2017

Project Giant Robot

2014

nieznana

Kingdom Hearts III

2013

nieznana

Deep Down

2013

nieznana

Hiveswap

2012

2017 (pierwszy akt)

Star Citizen

2012

nieznana