Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 grudnia 2016, 11:24

autor: Góral

Filmowy Assassin’s Creed radzi sobie gorzej, niż oczekiwano

Wyniki finansowe z pierwszych dni obecności w amerykańskich kinach filmu Assassin’s Creed nie napawają optymizmem. Przewidywano, że obraz na dzień dobry zarobi około 35 milionów dolarów, a wygenerował "tylko" 22,5 miliona w ciągu sześciu dni.

Przed kilkoma dniami w kinach zadebiutował film Assassin's Creed, czyli ekranizacja jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. Obraz zebrał niezbyt pochlebne opinie i w amerykańskich kinach nie radzi sobie zbyt dobrze. Przed premierą liczono, że projekt wygeneruje 30-35 milionów dolarów w ciągu pierwszych sześciu dni obecności na rynku, ale zamiast tego udało mu się osiągnąć wynik na poziomie 22,5 milionów dolarów. Assassin's Creed miał budżet na poziomie 120 milionów dolarów, więc na razie nie ma co mówić o sukcesie komercyjnym. Warto jednak pamiętać o Warcraft: Początek. Obraz również niezbyt dobrze poradził sobie w Stanach Zjednoczonych i wieszczono mu finansową klapę, ale ostatecznie został najbardziej kasową adaptacją gry wideo, więc kto wie jak w innych zakątkach świata poradzi sobie nowa ekranizacja?

Filmowy Assassin’s Creed nie okazał się hitem, a przynajmniej nie w USA. - Filmowy Assassin’s Creed radzi sobie gorzej, niż oczekiwano - wiadomość - 2016-12-29
Filmowy Assassin’s Creed nie okazał się hitem, a przynajmniej nie w USA.
Assassin's Creed w skrócie:
  • filmowa adaptacja popularnej serii gier wideo;
  • na obraz wydano około 120 milionów dolarów;
  • w pierwszych dniach zarobił 22,5 miliona dolarów;
  • premiera w Polsce odbędzie się 6 stycznia 2017 roku.

Przypominamy, że film Assassin's Creed opowiada o przygodach Calluma Lyncha, odgrywanego przez Michaela Fassbendera. Jest to potomek Asasynów, z którego Templariusze starają się wyciągnąć cenne wspomnienia, przy pomocy urządzenia o nazwie Animus. Dzięki niemu Lynch wciela się w żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii Aguilara, który ponoć wszedł w posiadanie tajemniczego artefaktu, umożliwiającego podporządkowanie sobie ludzkości. Podobnie jak w grach z serii Assassin's Creed, tak i w filmie akcja rozgrywa się nie tylko w przeszłości, ale także w teraźniejszości. W filmie położono nawet większy nacisk właśnie na ten wątek.

Jeżeli chcecie się samemu przekonać, jak w rzeczywistości wypada kinowy Assassin's Creed, to film trafi do naszego kraju 6 stycznia 2017 roku.