Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 czerwca 2016, 17:44

autor: Góral

Warcraft: Początek najbardziej kasową adaptacją gry wideo

Warcraft: Początek, czyli film oparty na popularnym cyklu gier Blizzarda, okazał się dużym hitem, generując na całym świecie ponad 377 milionów dolarów. Co ciekawe, przeszło 200 milionów przyniosła sprzedaż biletów w Chinach.

Pod koniec maja odbyła się oficjalna premiera filmu Warcraft: Początek. Kinowa adaptacja popularnej serii gier komputerowych spotkała się z mieszanymi opiniami, a do tego zaliczyła w Stanach Zjednoczonych bardzo słaby start, zarabiając podczas weekendu otwarcia nieco ponad 24 miliony dolarów. Tydzień później było dużo gorzej, gdyż film przyniósł tylko 6,5 miliona dolarów. Wydawałoby się, że stworzona za około 160 milionów dolarów produkcja będzie ogromną klapą, ale projekt świetnie poradził sobie w innych zakątkach świata i wygenerował już ponad 377 milionów dolarów, stając się tym samym najbardziej kasowym filmem stworzonym na podstawie gry wideo. Do tej pory tytuł ten należał do Prince of Persia: The Sands of Time (Książę Persji: Piaski czasu), które swego czasu uzyskało 336 milionów dolarów przychodów.

Co ciekawe, za znakomity wynik filmu Warcraft: Początek odpowiadają przede wszystkim kinomani z Chin. Tam bowiem wpływy z biletów przekroczyły już pułap 200 milionów dolarów. Rynek ten z roku na rok staje się coraz ważniejszy, a opisywany dziś projekt nie jest pierwszym, który poradził sobie lepiej w Państwie Środka. Wystarczy wspomnieć chociażby o Transformers: Age of Extinction, które w USA zarobiło około 245 milionów dolarów, a w Chinach blisko 100 milionów więcej. Dobrze obraz poradził sobie także w Polsce, przyciągając do kin podczas premierowego weekendu ponad 137 tysięcy osób, co przełożyło się na blisko 840 tysięcy dolarów przychodu.

Warcraft: Początek najbardziej kasową adaptacją gry wideo - ilustracja #1

Warcraft: Początek to film oparty na słynnej w świecie gier wideo marce Warcraft, przedstawiający przyczynę zmagań ludzi i orków. Reżyserem produkcji jest Duncan Jones, znany z Moon i Source Code. Natomiast główne role przypadły takim aktorom i aktorkom jak Travis Fimmel (The Experiment), Paula Patton (Mission: Impossible – Ghost Protocol), Ben Foster (The Finest Hours) czy też Dominic Cooper (Dracula Untold).