Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVSwitchPS4
Okładka Croixleur Sigma (PC)
OkładkaCroixleur Sigma (PC)

Croixleur Sigma

Zręcznościowa gra akcji, korzystająca z formuły hack and slash. Gracze wcielają się w wojowniczkę, biorącą udział w turnieju, w którym stawką jest przywilej ochrony królowej.

Akcji | TPP | fantasy | kooperacja | slasher

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Croixleur Sigma Premiera

30kwi2014

PC

8mar2016

PS4 PSV

14mar2019

Switch

Croixleur Sigma na PC, PSV i PS4 to zręcznościowa gra akcji korzystająca z formuły hack and slash, która skupia się na serii pojedynków na małych i wydzielonych arenach. Za stworzenie produkcji, będącej rozszerzoną i rozbudowaną wersją wydanego w 2013 roku Croixleur, odpowiada niezależne japońskie studio deweloperskie souvenir circ, które do tej pory wydało w swojej ojczyźnie kilka fanowskich tytułów osadzonych w popularnym uniwersum Touhou. Tytuł został stworzony z myślą o komputerach PC oraz konsolach i inspirowany jest takimi seriami jak Devil May Cry.

Fabuła

Croixleur Sigma przenosi graczy do magicznego królestwa Ilance, w którym od wieków pełną kontrolę polityczną i militarną starają się uzyskać stronnictwa arystokracji oraz rycerzy. Zamiast w krwawy i brutalny sposób, obie frakcje konflikt interesów rozwiązują przy pomocy specjalnego turnieju, w którym wystawiają najbardziej utalentowane młode wojowniczki. Zwyciężczyni zapewnia swojej grupie czasową kontrolę nad wojskiem i możliwość ochrony królowej.

Na początku zabawy gracze wybierają jedną z uczestniczek zawodów i starają się poprowadzić ją do zwycięstwa. Fabuła została przedstawiona w formie krótkich cut-scenek i oferuje kilka alternatywnych ścieżek i zakończeń.

Mechanika

Croixleur Sigma to gra akcji typu hack and slash przypominająca tryb Blood Palace z serii Devil May Cry. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Walki z przeciwnikami odbywają się na prostych arenach zbudowanych na planie koła. Na każdej z nich musimy pokonać grupę coraz trudniejszych potworów. Autorzy przygotowali dość rozbudowany system walki. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze wybierają cztery spośród 20 dostępnych broni (24 w wersji konsolowej), do których przypisane są specjalne ataki.

Pokonani wrogowie pozostawiają po sobie monety, a ich zbieranie pozwala na uzyskanie bonusów do kombosów oraz odblokowanie nowych technik. Bardziej zaawansowani gracze wykorzystywać mogą umiejętność przerywania ciosów, aby uniknąć przestojów między kolejnymi atakami. Gra pozwala też na stosowanie specjalnej techniki doskakiwania, podczas której na ułamek sekundy bohaterka staje się odporna na obrażenia.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną, twórcy przygotowali także inne tryby zabawy. W Time Attack musimy pokonać wrogów w określonym czasie, Survival wymaga od nas przetrwania jak największej liczby kolejnych fal przeciwników, a Challenge stawia przed nami konkretne wyzwania, takie jak np. wykonanie wyjątkowo długiego kombosu. Gra pozwala również na zabawę kooperacyjną dla maksymalnie dwóch osób.

Kwestie techniczne

Tytuł oferuje kolorową oprawę wizualną, która nie zachwyca, ale dobrze wypełnia swoje zadanie, działając ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Croixleur Sigma

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Croixleur Sigma Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS4
PSV
Switch