Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fetch (PC)
OkładkaFetch (PC)

Fetch PC

Hybryda gry przygodowej i zręcznościówki, opracowana przez zespół Big Fish Studios. Gracz przejmuje kontrolę nad Milo – mieszkańcem ponurej metropolii kontrolowanej przez korporację Embark.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fetch Premiera PC

24stycznia2017

Steam

24stycznia2017

producent: Big Fish Studios wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fetch to gra przygodowa zawierająca liczne elementy zręcznościowe i proste zagadki logiczne. Oryginalnie gra ta ukazała się w 2013 roku na urządzenia z systemem iOS. Po prawie czterech latach od premiery Fetch dostosowany został do działania na platformie PC. Za wydanie gry odpowiada amerykańska firma Big Fish Games, a jej autorem jest wewnętrzne studio deweloperskie wydawcy – Big Fish Studios. Twórcy mają już na swoim koncie takie tytuły jak Drawn: The Painted Tower i seria Mystery Case Files. Fabularnie Fetch przypomina nieco Heart of Darkness, grę autorstwa słynnego dewelopera Érica Chahi.

Fabuła

Fetch opowiada historię chłopca imieniem Milo, mieszkającego w ponurym, futurystycznym megalopolis, kontrolowanym przez wszechobecną korporację Embark. Najlepszym przyjacielem Milo jest sympatyczny piesek o imieniu Bear. Podczas jednego ze spacerów psiak zostaje porwany przez złowrogą korporację, a jego pan zmuszony jest wyruszyć na niebezpieczną wyprawę, aby odzyskać swojego czworonożnego przyjaciela i odkryć powód, dla którego korporacja porywa psy mieszkańców miasta. W trakcie wyprawy przychodzi nam odwiedzić szereg zróżnicowanych lokacji, takich jak skąpane w słońcu wyspy, na których korporacja zbudowała piracki park rozrywki, czy też oślizgłe ścieki patrolowane przez nieprzyjaźnie nastawione roboty.

Mechanika

Wydane na platformę PC Fetch należy do gatunku gier przygodowych, jednak w odróżnieniu od klasycznych produkcji tego typu, zawiera także sekwencje zręcznościowe, które wymagają od gracza szybkości i dobrego refleksu. Przez większość czasu świat gry obserwujemy z boku, kierując naszego bohatera do kolejnych lokacji, podnosząc przydatne przedmioty oraz znajdźki i rozwiązując zagadki logiczne.

Od czasu do czasu gra wchodzi jednak w tryb zręcznościowej minigry, w którym rozgrywka może wyglądać zupełnie inaczej. Dla przykładu: aby zyskać potrzebne monety, musimy ukończyć sekwencję, w której za pomocą miotającej bomby procy walczymy z pirackimi okrętami i łodziami podwodnymi. Innym razem musimy nakarmić tęczowego węża nadlatującymi rybami, oczyszczając posiłek z bomb i złośliwych duszków oraz – jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy wynik – uważając na to, jakiego koloru ryby trafiają do brzucha zwierzęcia.

Kwestie techniczne

Fetch charakteryzuje się kolorową, łagodną grafiką, przywodzącą na myśl filmy animowane studia Pixar. Oprawa dźwiękowa jest wykonana dobrze, podczas rozgrywki towarzyszy nam nastrojowa muzyka, słyszymy też komunikaty systemu komputerowego korporacji, które często związane są z aktualną lokacją bądź zadaniem.

Twórcy zaimplementowali kilka ciekawych funkcjonalności, do których możemy uzyskać dostęp z menu głównego. Są to m.in. album szkiców koncepcyjnych oraz poradnik strategiczny, drobiazgowo opisujący, jak przejść kolejne etapy gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fetch: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fetch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.6 GHz
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza
  • 856 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8