Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Embers of Mirrim (PC)
OkładkaEmbers of Mirrim (PC)

Embers of Mirrim

Stworzona przez niezależną ekipę Creative Bytes Studios gra platformowa z elementami przygodowymi, inspirowana filmami fantastycznymi z lat 80. ubiegłego wieku.

Akcji | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Embers of Mirrim Premiera

23maj2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Embers of Mirrim

Ori and the Blind Forest

Fe

Guacamelee!

Embers of Mirrim jest grą platformową, wzbogaconą o elementy zapożyczone z gatunku przygodówek. Produkcja trafiła na platformę PS4, PC i XONE, a jej stworzenie wziął na swoje barki niezależny zespół Creative Bytes Studios, który wcześniej współtworzył między innymi Skylanders: Superchargers.

Fabuła

W Embers of Mirrim gracz trafia do posępnego, fantastycznego świata i przejmuje kontrolę nad tytułowym Mirrim – czworonożną istotą będącą efektem połączenia się dwóch odmiennych gatunków. Tak zwane Embers, których cechy łączy w sobie Mirrim, reprezentują Światło i Mrok. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że zamieszkiwana przez nie planeta została zainfekowana przez tajemniczą siłę obcego pochodzenia, która stopniowo przemienia w jałowe pustkowia jej niegdyś tętniące życiem tereny. Nasz podopieczny, powstały dzięki fuzji dwóch Embers, ma za zadanie uratowanie świata przed zniszczeniem i przywrócenie dawnego ładu i porządku. Warto nadmienić, że inspirację dla tła fabularnego stanowiły filmy fantastyczne z lat osiemdziesiątych XX wieku – mowa o Niekończącej się opowieści oraz o Ciemnym krysztale.

Mechanika

W Embers of Mirrim na platformie PS4, PC i XONE akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Filar rozgrywki stanowi platformówkowa eksploracja zróżnicowanych lokacji – przygoda wiedzie między innymi przez pokryte białym puchem górskie szczyty oraz przez prastary las. Istotną rolę odgrywa w tym wszystkim refleks i precyzja. Ponadto, Mirrim musi stawić czoła rozmaitym oponentom – o ile poradzenie sobie z pomniejszymi przeciwnikami nie stanowi żadnego problemu, o tyle w przypadku bezpośredniej konfrontacji z większymi okazami musi salwować się ucieczką. Etapy, w których nasz podopieczny jest ścigany przez przerośnięte maszkary, są dynamiczne i efektowne.

Przemierzając kolejne miejsca, często napotykamy rozmaite przeszkody i zagadki – chcąc się z nimi uporać, Mirrim musi dosłownie się rozdwoić, uwalniając skrywane w sobie moce. Wspomniane powyżej istoty, z których połączenia powstał nasz heros, możemy wtedy kontrolować niezależnie, przy pomocy grzybków analogowych – Embers potrafią unosić się w powietrzu, w ten sposób trafiając do niedostępnych w inny sposób lokacji, a także kolekcjonując lewitujące artefakty naładowane magiczną energią.

Kwestie techniczne

Embers of Mirrim cechuje się przyjemną dla oka, trójwymiarową oprawą graficzną. Tyczy się to zarówno projektów występujących w grze istot, jak i zapadającego w pamięć, onirycznego środowiska. Zabawie towarzyszy specjalnie skomponowana, klimatyczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Embers of Mirrim: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE