Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2015, 14:25

autor: Draug

Wieści ze świata (Fallout 4, DiRT Rally, Xbox One, Kojima Productions, Star Trek) 3/11/2015

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej w grze Fallout 4, kolejnej aktualizacji do DiRT Rally, zapowiedzi siódmej telewizyjnej serii Star Treka oraz o zamknięciu biura studia Kojima Productions. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do wtorku 3.11 do godz. 19:00):

  • Crookz – obniżka 33% – 11,38 euro (ok. 48 zł), WWW

Promocja dnia (do środy 4.11 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00) – przecena 131 gier – WWW

Lista gier wstecznie kompatybilnych na XOne za tydzień

Wsteczna kompatybilność konsoli Xbox One zostanie uruchomiona już 12 listopada, a Microsoft nadal nie podał zapowiadanej od dawna listy 100 gier, które mają skorzystać z rzeczonej funkcjonalności (dotąd poznaliśmy tylko parędziesiąt pozycji). Jak się okazuje, w niepewności będziemy trzymani prawie do samego końca – zestawienie tytułów na Xboksa 360, które uruchomimy także na Xboksie One, zostanie podane do publicznej wiadomości 9 listopada (w następny poniedziałek).

Wieści ze świata (Fallout 4, DiRT Rally, Xbox One, Kojima Productions, Star Trek) 3/11/2015 - ilustracja #1

Konami zamknęło biuro Kojima Productions w Los Angeles?

Nieoficjalne źródła donoszą, że firma Konami ostatecznie zamknęła zlokalizowane w Los Angeles biuro studia Kojima Productions, którym kierował Hideo Kojima. Oznaczałoby to wyrzucenie na bruk ok. 35 osób. Informację tę wymieniają między sobą deweloperzy na Twitterze (począwszy od George’a Broussarda, współzałożyciela 3D Realms, powołującego się na niesprecyzowane źródła), więc jej prawdziwość jest wysoce prawdopodobna – zwłaszcza że o likwidacji Kojima Productions słyszeliśmy już w lipcu.

Fallout 4 będzie miał piosenki napisane specjalnie dla gry

W Fallout 4 usłyszymy znacznie więcej muzyki niż w poprzednich odsłonach serii, a w dodatku na ścieżce dźwiękowej znajdzie się pięć piosenek napisanych specjalnie na potrzeby gry. Za ich stworzeniem stoi Lynda Carter – aktorka i piosenkarka, najlepiej znana chyba z roli Wonder Woman w serialu o tym samym tytule, który był emitowany w latach 1975-1979. Jednego ze wspomnianych utworów – zatytułowanego Good Neighbor – możecie posłuchać, wchodząc w ten link (na samym dole znajduje się wtyczka SoundCloud). Warto też wspomnieć, że w samej grze możemy spotkać alter ego Lyndy Carter – śpiewaczkę Magnolię, która pracuje w barze w miasteczku Goodneighbor. Oprócz tego owych pięć piosenek usłyszymy w stacji radiowej Diamond City Radio.

Klimatyczne miasteczka w grze Fallout 4 będziemy zwiedzać w rytm klimatycznej muzyki. - Wieści ze świata (Fallout 4, DiRT Rally, Xbox One, Kojima Productions, Star Trek) 3/11/2015 - wiadomość - 2015-11-03
Klimatyczne miasteczka w grze Fallout 4 będziemy zwiedzać w rytm klimatycznej muzyki.

Star Trek doczeka się siódmej telewizyjnej serii w 2017 roku

Od zakończenia ostatniej telewizyjnej serii Star TrekaEnterprise – minęło 10 lat, ale to nie znaczy, że marka będzie reprezentowana już tylko przez pełnometrażowe filmy. W styczniu 2017 roku telewizja CBS rozpocznie emisję nowej, niezatytułowanej jeszcze serii tego kultowego serialu science-fiction. Odpowiada za nią Alex Kurtzman, który pracował przy scenariuszu dwóch ostatnich filmów z cyklu Star Trek, wyreżyserowanych przez J. J. Abramsa (obecnie zaangażowanego w siódmy epizod Gwiezdnych wojen). Warto jeszcze wspomnieć, że w lipcu 2016 roku na ekrany kin wejdzie trzeci film – Star Trek Beyond w reżyserii Justina Lina.

DiRT Rally – nowe wozy w aktualizacji Modern Masters

Studio Codemasters udostępniło kolejną pokaźną aktualizację do gry DiRT Rally, zatytułowaną Modern Masters i noszącą numer 0.9. Wprowadza ona przede wszystkim cztery nowe samochody – są to Citroen C4 Rally 2010 i Ford Focus RS Rally 2007 (klasa 2000s) oraz Mitsubishi Lancer Evolution X i Subaru Impreza WRX STi 2011, które reprezentują niedostępną wcześniej klasę R4. Oprócz tego wprowadzono zauważalne zmiany w zachowaniu się pojazdów należących do Grupy B 4WD i Grupy A, dodano parę pomniejszych funkcji oraz wyeliminowano szereg błędów. Z pełną listą zmian zapoznacie się tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: