Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2014, 13:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Don't Starve: Reign of Giants, Shovel Knight) 4/4/14

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Don't Starve, zbliżającej się premierze Shovel Knight, a także o aktualizacji gry Star Wars: The Old Republic. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rise of the Triad

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Rise of the Triad. Dzieło studia Techland można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Microsoft Studios

Koncern Microsoft potwierdził serwisowi IGN, że zwolniono bliżej nieokreśloną liczbę pracowników oddziału Microsoft Studios, skupiającego wokół siebie różne zespoły deweloperskie tworzące gry na PC i konsole z rodziny Xbox. Restrukturyzacja ma związek ze standardowym dostosowaniem się do najbliższych planów i aktualnej sytuacji na rynku.

Don’t Starve

Dodatek DLC Reign of Giants do gry Don’t Starve pojawił się właśnie w ofercie programu „Gry z wczesnym dostępem” w serwisie Steam. Do 29 kwietnia rozszerzenie będzie dostępne z 20% zniżką za 3,99 euro (ok. 16 zł). Później cena podskoczy do 4,99 euro (ok. 21 zł). DLC wprowadza m.in. dwie grywalne postacie, kolejne pory roku (wiosna i lato) oraz nowe rodzaje otoczenia do zwiedzania (tzw. biomy).

Shovel Knight

Niezależne studio Yacht Club Games poinformowało za pośrednictwem Kickstartera, że gra Shovel Knight jest już „praktycznie ukończona”. Wkrótce twórcy będą w stanie podać nową datę premiery, która całkiem niedawno została nieco przesunięta ze względu na chęć równoczesnego wydania Shovel Knight na kilku platformach sprzętowych. Shovel Knight to dwuwymiarowa platformówka w klimatach fantasy, która ukaże się na PC, Wii U oraz 3DS-ie.

Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare ogłosiło, że aktualizacja Update 2.7: Invasion do gry Star Wars: The Old Republic zostanie udostępniona 8 kwietnia bieżącego roku. Patch przyniesie ze sobą m.in. dwa nowe flashpointy (Tython, Korriban), tyle samo kosmicznych bitew (Quesh Huttball, Denon Exosphere) i inne nowości, o których poczytacie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Crawl
 2. Jagged Alliance: Flashback
 3. Dragon Age: Inkwizycja
 4. Child of Light
 5. Call of Duty: Ghosts – Devastation
 6. Age of Mythology: Extended Edition
 7. Divinity: Grzech Pierworodny
 8. Pokemon Link: Battle!
 9. Lifeless Planet

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. ApocZ – zwiastun na premierę
 2. Get Even – dziennik dewelopera – więcej niż rzeczywistość (PL)
 3. Daylight – trailer #3 – Somebody’s Watching
 4. Kerbal Space Program – asteroid redirect mission
 5. Middle-earth: Shadow of Mordor – Banished from Death – zwiastun fabularny
 6. Pathfinder Online – gameplay
 7. SOMA – Lambda – trailer
 8. Anomaly Defenders – trailer
 9. Divinity: Grzech Pierworodny – zwiastun wersji beta
 10. Alien: Isolation – dziennik dewelopera – dźwięk (PL)