Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (DayZ Origins, Dark Souls, Grand Theft Auto) 29/1/13

Dziś piszemy m.in. o modzie DayZ Origins do gry ArmA II, rozwoju serii Dark Souls, a także możliwości osadzenia którejś części Grand Theft Auto w futurystycznych realiach. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Binding of Isaac

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Binding of Isaac. Dzieło studia Team Meat możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,24 euro (ok. 5 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Grand Theft Auto

Francuski serwis Ecrans w listopadzie ubiegłego roku zamieścił wywiad z Danem Houserem (prezesem firmy Rockstar Games), który dopiero teraz podchwycili i przetłumaczyli redaktorzy Official Xbox Magazine. Rozmowa jest warta wzmianki, bo Houser wypowiedział się na temat tego, czy jest możliwe umieszczenie akcji którejś części serii Grand Theft Auto w przyszłości. Okazuje się, że jak najbardziej, o ile twórcy będą mieli dobry pomysł na wykorzystanie futurystycznej tematyki w niezwykle popularnym cyklu. Rozmówca przywołał tutaj przykład Red Dead Redemption: „Kiedy zdecydowaliśmy się stworzyć western, to dlatego, że mieliśmy coś do powiedzenia w tym temacie”.

DayZ Origins

Zespół GamersPlatoon ostatnio udostępnił moda DayZ Origins do gry ArmA II. Projekt jest mocno wzorowany na bardzo popularnej modyfikacji DayZ, czego zresztą twórcy DayZ Origins nie ukrywają na oficjalnej stronie internetowej. Dean „Rocket” Hall (twórca DayZ) wypowiedział się na temat podobnego moda w wywiadzie dla serwisu Eurogamer. Co ciekawe, nie ma on za złe twórcom DayZ Origins wykorzystywania wielu jego koncepcji, a wręcz chwali konkurencyjnego moda za wiele „niesamowitych pomysłów”. Wszelkie szczegóły i opcję pobrania DayZ Origins znajdziecie pod tym adresem.

DayZ Origins to mod silnie inspirowany niezwykle popularnym DayZ - Wieści ze świata (DayZ Origins, Dark Souls, Grand Theft Auto) 29/1/13 - wiadomość - 2013-01-29
DayZ Origins to mod silnie inspirowany niezwykle popularnym DayZ

Vigil Games / Crytek

David Adams (menedżer generalny i współzałożyciel Vigil Games) zdradził, że wraz z 35 członkami zespołu odpowiedzialnego za grę Darksiders II opuścił dotychczasowe miejsce pracy. Wszyscy przenieśli się do nowo otwartego oddziału studia Crytek w Austin. Na razie nie wiadomo, nad czym twórcy będą teraz pracować – mowa jest jedynie o wspieraniu technologii CryEngine. Studio Vigil Games ostatnio zostało wystawione na sprzedaż w trakcie aukcji firmy THQ, ale nie znaleźli się chętni na jego zakup.

Dark Souls

Hidetaka Mizayaki (jeden z twórców Demon’s Souls oraz Dark Souls) wyjaśnił w wywiadzie dla serwisu Edge Online, że nie bierze bezpośredniego udziału w procesie dewelopingu gry Dark Souls II. Mizayaki jedynie nadzoruje ten projekt i przy okazji powiedział, że nie życzyłby sobie, aby seria hardkorowych produkcji stała się tasiemcem. Jednocześnie zaznaczył, że studio From Software chce „pozostać wierne temu, czego oczekują gracze”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: