Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2013, 12:05

autor: Hed

Rebellion szykuje nowy projekt – szczegóły poznamy w lutym

Studio Rebellion Developments szykuje nowy projekt, którego szczegóły zostaną podane 14 lutego. Spekuluje się, że tajemniczy twór będzie bazował na licencji komiksowej 2000 AD i jest w jakiś sposób powiązany z grą Sniper Elite V2.

Nowy, jeszcze tajemniczy projekt studia Rebellion. - Rebellion szykuje nowy projekt – szczegóły poznamy w lutym - wiadomość - 2013-01-29
Nowy, jeszcze tajemniczy projekt studia Rebellion.

Studio Rebellion Developments opublikowało tajemniczy teaser nowego projektu, który najwyraźniej jest powiązany z serią komiksów 2000 AD. Materiał prezentuje żołnierza uciekającego przed tajemniczymi postaciami pośrodku nocy. W opisie filmu czytamy, że w tej rzeczywistości należy obawiać się groźniejszych rzeczy od bomb i pocisków. Pełna zapowiedź pojawi się 14 lutego i podobno zainteresuje posiadaczy pecetów.

Materiał wrzucony na kanał studia Rebellion Developments zawiera kilka innych wskazówek. W opisie użyto słowa „Totraum” oraz zwrotu „Heil Gotterdammerung”. Pierwszy wyraz można przetłumaczyć na angielskie „dead-air space”, co oznacza „pomieszczenie bez wentylacji”. Drugie określenie jest tytułem jednej z oper Wagnera. „Gotterdammerung” to tłumaczenie frazy „Ragnarök”, oznaczającej wojnę bogów, która przyniesie koniec świata.

Po więcej informacji twórcy odsyłają na stronę, gdzie można podać email, aby otrzymywać komunikaty na temat tajemniczego przedsięwzięcia. Serwis VG247 spekuluje, że dotyczy ono Fiends of the Eastern Front, jednego z komiksów z serii 2000 AD, do której Rebellion ma prawa. Historia rozgrywa się w czasach II wojny światowej i opowiada o wampirach. Logo pojawiające się w filmach przypomina też wydanego w ubiegłym roku Sniper Elite V2.

Rebellion to studio z Wielkiej Brytanii założone w 1992 roku. Znamy je przede wszystkim z serii Aliens vs. Predator, której pierwsze odsłony zdobyły spore uznanie wśród graczy. Ostatnio deweloperowi nie wiedzie się tak dobrze – powrót do kultowej marki nie wyszedł najlepiej, podobnie zresztą jak parę innych gier (Rogue Warrior, Shellshock 2). Ostatnią, znacznie bardziej udaną produkcją Rebellion jest strzelanka snajperska Sniper Elite V2.

  1. Oficjalna strona studia Rebellion