Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2012, 14:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Devil’s Brigade, Borderlands 2, Asura's Wrath) 22/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gry Asura's Wrath, przenośnych wersjach Borderlands 2 oraz The Simpsons: Tapped Out, aktualizacji usługi Call of Duty Elite oraz skasowanym projekcie Call of Duty: Devil’s Brigade.

AI War: Fleet Command

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę AI War: Fleet Command. Dzieło studia Arcen Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Asura’s Wrath

Firma Capcom zapowiedziała dwa dodatki DLC wprowadzające po jednym epizodzie do trybu dla jednego gracza w grze Asura’s Wrath. Jak donosi serwis Siliconera, jeden z nich będzie miał miejsce między jedenastym a dwunastym „odcinkiem” przygody, a drugi przybliży wydarzenia rozgrywające się między piętnastą a szesnastą częścią kampanii. W każdym z rozszerzeń znajdziemy animowane filmy przerywnikowe stworzone przez Studio 4C, odpowiedzialne m.in. za tego typu scenki w grze Catherine.

Borderlands 2

W zeszłym tygodniu na imprezie PDXLAN 19 można było zobaczyć grę Borderlands 2 w wersji na tablet napędzany układem Tegra 3 i działający w oparciu o system operacyjny Android. Rodzi to spekulacje, czy produkcja studia Gearbox Software ukaże się także na urządzeniach mobilnych, ale twórcy na razie nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

The Last Guardian

Shuhei Yoshida (prezes grupy SCE Worldwide Studios) zdradził w wywiadzie dla serwisu Wired, że kilku wewnętrznych deweloperów firmy Sony pomaga studiu Team Ico w stworzeniu długo oczekiwanej gry The Last Guardian. Wśród nich znajduje się m.in. Sony Santa Monica (seria God of War) i szereg innych, amerykańskich oraz brytyjskich zespołów. Wyraźnie widać, że koncern Sony chce w końcu wydać wiele razy opóźnianą produkcję, a wsparcie innych twórców daje na to większą nadzieję.

Cities XL 2012

W promocji Midweek Madness na platformie Steam znalazła się gra Cities XL 2012. Produkcję studia Focus Home Interactive możecie nabyć 75% taniej za 10 euro (ok. 42 zł). Oferta zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

The Simpsons: Tapped Out

Firma Electronic Arts zapowiedziała The Simpsons: Tapped Out – grę typu free to play na podstawie znanego serialu animowanego. Produkcja w pierwszej kolejności ukaże się na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, ale z czasem trafi także na platformy korzystające z Androida. Zadaniem gracza będzie odbudować miasto Springfield, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu elektrowni jądrowej, w której pracuje Homer.

Call of Duty: Devil’s Brigade

Serwis The Verge opublikował kilka informacji i screenów z gry Call of Duty: Devil’s Brigade, nad którą w 2007 roku rozpoczęło prace studio Underground Development. Miała to być eksperymentalna odsłona popularnej serii, w której akcję obserwowalibyśmy zza pleców głównego bohatera. Tytuł miał zostać wydany w przypadku, gdyby skoncentrowanie się na nowoczesnych realiach w odsłonie Call of Duty 4: Modern Warfare okazało się porażką. Stało się zupełnie odwrotnie – produkcja Infinity Ward odniosła ogromny sukces, a cykl Call of Duty dzięki temu stał się najbardziej dochodową marką w branży. Firma Activision nie widziała więc sensu w kontynuowaniu projektu Call of Duty: Devil’s Brigade i skasowała go, zamykając jednocześnie studio Underground Development.

Call of Duty Elite

Firma Activision uruchomiła funkcję Clan Operations w usłudze Call of Duty Elite na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Oferuje ona większe wsparcie dla klanów, a więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Subskrybenci Call of Duty Elite posiadający Xboksa 360 wczoraj otrzymali takżę mapę Overwatch do trybu multiplayer w grze Call of Duty: Modern Warfare 3.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: