Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2010, 12:42

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, StarCraft II, MAG) 1/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach i Trofeach w Call of Duty: Black Ops, potężnej aktualizacji MAG, blokowaniu kont w StarCraft II, a także ukończeniu prac nad Lionheart: Kings’ Crusade. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach i Trofeach w Call of Duty: Black Ops, potężnej aktualizacji MAG, blokowaniu kont w StarCraft II, a także ukończeniu prac nad Lionheart: Kings’ Crusade. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty: Black Ops

Serwis 1UP uzyskał dostęp do pełnej listy Osiągnięć oraz Trofeów, jakie będziemy mogli zdobyć w Call of Duty: Black Ops – najnowszej odsłonie bestsellerowego cyklu, opracowanej przez studio Treyarch. Uważajcie jednak, gdyż opisy Achievementów ujawniają kilka nieznanych dotąd kwestii fabularnych. Osobom, które nie zamierzają psuć sobie przyjemności z samodzielnego poznawania kolejnych zwrotów akcji, zalecamy zatem wstrzymanie się.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, StarCraft II, MAG) 1/10/10 - ilustracja #1

MAG

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów sieciowej rozwałki spod znaku MAG. Firmy Sony Computer Entertainment oraz Zipper Interactive ujawniły bowiem, że potężna aktualizacja o oznaczeniu 2.0 została wreszcie opublikowana. Wprowadza ona do gry m.in. obsługę kontrolera PlayStation Move, a także podnosi maksymalny poziom doświadczenia do 70. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej – zmian i nowości jest znacznie, znacznie więcej. O wszystkich przeczytacie na łamach oficjalnego bloga PlayStation.

Second Life

Zachodnie media spekulują, że upadek brytyjskiego studia firmy Linden Labs (pracę straciło 30 osób) – producenta popularnej gry MMO Second Life – może być zapowiedzią sprzedaży całego przedsiębiorstwa. Serwis TechEYE dotarł bowiem do informacji sugerujących, że zainteresowany kupnem firmy może być koncern Microsoft. Takowe plotki nie tylko krążą w społeczności zrzeszonej wokół Second Life, ale również wśród pracowników głównego oddziału Linden Labs.

Blizzard

Blizzard zdecydował się na uczynienie z wielokrotnie krytykowanej funkcji RealID – mającej w zamyśle ukrócić działalność nieodpowiedzialnych użytkowników, a także usprawnić komunikację w ramach Battle.net i ułatwić nawiązywanie kontaktów oraz rozgrywkę w grach firmy poprzez ujawnianie prawdziwych imion i nazwisk – rozwiązania opcjonalnego, którego aktywacja zależy w pełni od decyzji gracza. Według wielu osób uczynienie z RealID wymogu w dużym stopniu naruszałoby ich prywatność.

StarCraft II

Czeka nas jeszcze jedna informacja związana z firmą Blizzard. Tym razem chodzi jednak o zapowiadane w połowie września blokowanie kont użytkowników, którzy dopuścili się złamania regulaminu obowiązującego dla gry StarCraft II: Wings of Liberty (ogólnie rzecz ujmując – oszustów, korzystających z różnego rodzaju nielegalnych kodów, programów hackerskich i innych rozwiązań ułatwiających rozgrywkę). W wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji, Blizzard zbanował lub nałożył czasową karę na ponad 5000 kont. Nie jest to oczywiście rekord – podobna czystka przeprowadzona swego czasu w świecie World of Warcraft zakończyła się źle dla 350 tysięcy osób.

Lionheart: Kings’ Crusade

Firma Paradox Interactive oraz studio Neocore Games (znane z Króla Arturai i Crusaders: Twoje królestwo)poinformowały o ukończeniu prac nad strategią czasu rzeczywistego Lionheart: Kings' Crusade. Produkcja, w której otrzymamy możliwość wcielenia się w rolę Ryszarda Lwie Serce (odbicie ziemi świętej z rąk niewiernych) lub Saladyna (objęcie dowództwa nad siłami muzułmanów), zostanie wydana na PC 8 października. Grę, z uwagi na brak polskiego dystrybutora, będziemy mogli zakupić wyłącznie za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, StarCraft II, MAG) 1/10/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

FIFA 11

Outland PS3

Outland X360

Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Vindictus

Cultures Online

Beyond Good & Evil HD

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w FIFA 11 na PC Gramy!

Gramy w LittleBigPlanet 2 Gramy!

gry