Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2012, 12:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Dragon's Lair, Electronic Arts) 20/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dialogach w grze BioShock: Infinite, prawdopodobnym debiucie Dragon's Lair w wersji na Xboksa 360, zamknięciu serwerów w jedenastu produkcjach firmy Electronic Arts, a także nowym studiu deweloperskim Lady Shotgun Games.

Space Pirates and Zombies

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Space Pirates and Zombies. Dzieło studia MinMax Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,24 euro (ok. 9 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Lady Shotgun Games

Anna Marsh oraz Sarah van Rompaey założyły nowe studio deweloperskie o nazwie Lady Shotgun Games. Obie kobiety znane są przede wszystkim ze swojego czynnego udziału w pracach nad poszczególnymi odsłonami serii Tomb Raider. Pierwszy projekt tego studia ma ukazać się w tym roku na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS.

BioShock: Infinite

Ken Levine ze studia Irrational Games powiedział serwisowi Eurogamer, że jeden z poziomów w nadchodzącej grze BioShock: Infinite ma trzy razy więcej dialogów niż cała pierwsza część serii. Wszystko dlatego, że tym razem spotkamy wiele postaci, które będą miały coś do powiedzenia głównemu bohaterowi. Pozostaje mieć nadzieję, że pozytywnie przełoży się to na jakość fabuły omawianej produkcji.

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Dragon's Lair, Electronic Arts) 20/3/12 - ilustracja #1

Dragon’s Lair

Europejska organizacja ratingowa PEGI sklasyfikowała klasyczną grę Dragon’s Lair w wersji na Xboksa 360. Jako wydawca we wpisie widnieje firma Microsoft Ireland Research, która zajęła się również dystrybucją takich produkcji jak Alan Wake’s American Nightmare, Trials Evolution, Ms. ‘Splosion Man, czy Retro City Rampage. Wszystkie ukazały się w usłudze Xbox Live Arcade, więc całkiem prawdopodobne, że również Dragon’s Lair pojawi się w cyfrowej dystrybucji

Electronic Arts

13 kwietnia firma Electronic Arts zamknie serwery jedenastu gier (m.in. Ojciec chrzestny II, Burnout Revenge, Create, czy The Saboteur). Wydawca twierdzi, że liczba osób bawiących się w te pozycje w sieci wynosi obecnie mniej niż 1% w stosunku do okresu największej popularności. Pełną listę produkcji z zamykanymi serwerami znajdziecie na stronie internetowej Electronic Arts.

Dark Energy Digital

Serwis GamesIndustry poinformował, że studio Dark Energy Digital zostało zamknięte. Tym samym potwierdziły się plotki sprzed kilku tygodni. Angielski deweloper znany jest przede wszystkim za sprawą gry Hydrophobia, która cierpiała na wiele niedoróbek i z czasem została wydana w usprawnionej wersji Hydrophobia Prophecy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: