Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2013, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 4, Firefall, Turok 2) 16/9/13

Dziś piszemy m.in. o możliwości wymiany strzelaniny Battlefield 4 w wersjach na konsole firmy Sony, anulowanej grze Turok 2, a także trybie PvP w Firefall. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Command & Conquer: Red Alert 3

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Command & Conquer: Red Alert 3. Dzieło studia EA Los Angeles możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Battlefield 4

Tomasz Jarzębowski z firmy Electronic Arts Polska potwierdził serwisowi cdaction.pl, że posiadacze gry Battlefield 4 w wersji na PlayStation 3 będą mogli wymienić ją na edycję na PlayStation 4 za 39 złotych. Trudno powiedzieć, czy podobna oferta dotyczyć będzie także posiadaczy platform sprzętowych Microsoftu, jako że Xbox One oficjalnie zadebiutuje w naszym kraju dopiero w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Battlefield 4, Firefall, Turok 2) 16/9/13 - ilustracja #1

3D Realms / Gearbox Software

Firma 3D Realms wycofała pozew sądowy, który złożyła w czerwcu przeciwko zespołowi Gearbox Software. Scott Miller z 3D Realms napisał w specjalnym oświadczeniu, że było to wielkie „nieporozumienie”, którego przedstawiciele 3D Realms teraz bardzo żałują. Przypomnijmy, że treścią pozwu było rzekome złamanie warunków podpisanej przez obie strony w 2010 roku umowy. Pozwalała ona na przejęcie przez Gearbox Software praw do gry Duke Nukem Forever, które wcześniej należały do 3D Realms. Deweloper odpowiedzialny m.in. za dwie odsłony Borderlands miał rzekomo nie wypłacić zespołowi 3D Realms należnej kwoty ponad 2 milionów dolarów. Ostatecznie okazało się, że racja najwyraźniej stała po stronie Gearbox Software.

Turok 2

Na forum NeoGAF pojawiły się grafiki koncepcyjne z anulowanej gry Turok 2, która podobno miała ukazać się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Oprócz tego wyciekł krótki film przedstawiający walkę T-Rexa z ludźmi. Nie znamy żadnych szczegółów na temat anulowanej produkcji.

Firefall

Mark Kern z zespołu Red 5 Studios napisał na oficjalnym forum dyskusyjnym, że tryb PvP w grze Firefall „nie działa zbyt dobrze” i w związku z tym twórcy postanowili na razie z niego zrezygnować. W najbliższym czasie deweloper będzie chciał zaprojektować PvP od nowa, aby zaoferować jak najlepsze doświadczenie w tej kwestii. Niestety, w tej chwili nie wiadomo kiedy tryb PvP zostanie z powrotem wprowadzony do rozgrywki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Deep Down
 2. Girl Fight
 3. WRC: FIA World Rally Championship 4
 4. Aarklash: Legacy
 5. Lightning Returns: Final Fantasy XIII
 6. Carnivores: Dinosaur Hunter HD
 7. Paradigm Shift
 8. LP Recharge

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. DriveClub – jazda nocą
 2. DuckTales Remastered – wyróżnienia prasy
 3. F1 2013 – Edycja Klasyczna
 4. Godus – beta trailer
 5. Rise of the Triad – wersja v.1.1
 6. Terraria – gameplay z wersji v.1.2
 7. The Last of Us – dziennik dewelopera – piękno opuszczenia
 8. Total War: Rome II – porównanie ustawień graficznych na PC