Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2006, 16:48

autor: Jiker

Wielki powrót Oddworld Inhabitants!

Oddworld Inhabitants, kultowy zespół developerski mający w swym dorobku m.in. serię przygód pociesznego Abe’a, wraca do żywych. Świadczy o tym poinformowanie opinii publicznej o zawarciu umowy z firmą Vanguard Animation (producenci Shreka), na mocy której wyprodukowany zostanie film pt. Citizen Siege – animowany thriller, utrzymany w konwencji science-fiction.

Oddworld Inhabitants, kultowy zespół developerski mający w swym dorobku m.in. serię przygód pociesznego Abe’a, wraca do żywych. Świadczy o tym poinformowanie opinii publicznej o zawarciu umowy z firmą Vanguard Animation (producenci Shreka), na mocy której wyprodukowany zostanie film pt. Citizen Siegeanimowany thriller, utrzymany w konwencji science-fiction. Sprawdziły się zatem efektowne zapowiedzi, z którymi można się była zapoznać pod koniec czerwca 2006 roku.

W produkcji znajduje się również, co zapewne ucieszy wielu z Was, gra komputerowa oparta na opisanym powyżej obrazie. Oddajmy głos Lorne’owi Lonningowi, jednemu ze współzałożycieli Oddworld Inhabitants: „Citizen Siege od samego początku rozpatrywaliśmy jako film oraz grę. Tę drugą widziało już kilku wydawców. Ich reakcja była fantastyczna. Przed wykonaniem jakichś większych posunięć chcielibyśmy jednak w sposób bardziej dokładny rozplanować całość oraz zapoznać się ze wszystkimi korzyściami płynącymi z prowadzenia jednoczesnych prac nad dwoma takowymi przedsięwzięciami”.

Powróćmy na moment do filmu. Jego głównym producentem będzie szef Vanguard Animation, John Williams, który jest głównym autorem sukcesu Shreka. Reżyserem z kolei będzie sam Lanning, który, zważywszy na świetnie prowadzoną historię znaną z chociażby Abe Oddysee oraz Exoddus, nie powinien mieć większych problemów z poradzeniem sobie z tymże zadaniem. Fabuła filmu Citizen Siege będzie osadzona w stosunkowo bliskiej przyszłości. Centralna postać historii będzie walczyć z upadającą demokracją, nadwątloną przez nieustającą walkę wielkich, globalnych korporacji.

Zarówno gra, jak i film trafią na światowy rynek w tym samym momencie. Nie wiadomo niestety kiedy do tego dojdzie. Wielki powrót Oddworld Inhabitants zapowiada się jednak bardzo smakowicie.

Ostatnia aktualizacja: 2006-10-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry