Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 21:40

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Watch Dogs – do sklepów trafiło ponad 8 milionów egzemplarzy gry

Studio Ubisoft ogłosiło, że udało się mu rozesłać do sklepów ponad osiem milionów kopii swojego tegorocznego hitu - gry Watch Dogs. Francuski deweloper poinformował nas o tym przy okazji doniesień związanych z wynikami finansowymi osiągniętymi przez firmę w pierwszym kwartale roku fiskalnego. Względem równoległego okresu z roku poprzedniego Francuzi zaliczyli wzrost na poziomie 374 procent.

Watch Dogs sprzedaje się znakomicie. - Watch Dogs – do sklepów trafiło ponad 8 milionów egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-07-10
Watch Dogs sprzedaje się znakomicie.

Gra Watch Dogs w ciągu zaledwie tygodnia od dnia premiery trafiła do rąk 4 milionów graczy na całym świecie. W Polsce w tym czasie udało się sprzedać aż 37 tysięcy egzemplarzy tej wysokobudżetowej produkcji. Nowe IP Ubisoftu okazało się więc najlepiej sprzedającym się tytułem francuskiego dewelopera i jednocześnie najszybciej schodzącą ze sklepowych półek nową marką w naszej branży. Zgodnie z informacjami ujawnionymi dzisiaj przez Francuzów, jak dotąd udało się wysłać do sklepów ponad 8 milionów kopii gry Watch Dogs. Oczywiście nie oznacza to, że właśnie tyle egzemplarzy trafiło do rąk graczy, jednak niewątpliwie tak duża liczba robi spore wrażenie.

Sukces osiągnięty przez Watch Dogs i jakość znajdujących się w naszym dorobku gier zaprezentowanych w tym roku na E3 podkreślają strategiczną pozycję, jak również ciągłe dążenie do innowacji, i potwierdzają długoterminowe podejście” – powiedział Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoft.

Francuski deweloper przyznał również, że Watch Dogs – jako marka, która bardzo mocno ugruntowała swoją pozycję na rynku – będzie rozwijane w ciągu nadchodzących lat. Niewykluczone zatem, że już stosunkowo niedługo pojawią się pierwsze wzmianki o ewentualnej kontynuacji, na co pewnie fani czekają z niecierpliwością.

Powyższe rewelacje ujawnione zostały przy okazji publikacji kilku liczb związanych z wynikiem finansowym osiągniętym przez wspomnianego producenta. Okazuje się, że w pierwszym kwartale roku fiskalnego zarobek Ubisoftu wyniósł 360 milionów euro (490 milionów dolarów), osiągając względem tego samego okresu w poprzednim roku wzrost na poziomie 374 procent. W zeszłym roku mowa była bowiem o zarobionych 76 milionach euro, czyli 103 milionach dolarów.

Warto dodać, że także na poziomie sprzedaży gier drogą cyfrową można mówić tutaj o bardzo dobrym wyniku, opiewającym na sumę 84 milionów euro i tym samym wzroście o 149 procent względem równoległego okresu w 2013 roku. 14 procent sprzedanych gier trafiło do graczy w wersji elektronicznej.

Watch Dogs trafiło na rynek 27 maja bieżącego roku w wersjach na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Na jesień szykowana jest natomiast edycja na Wii U. Grę możecie znaleźć między innymi w ofercie Sklepu Gry-OnLine.